Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Technologie > FpF zařízení
hledat

Cizoenergetický zaměřovač a frekvenční modifikátor neboli FpF zařízení bylo vyvinuto v roce 2436 týmem Geoffryho Abela Waringera na Last Hope, aby umožnilo proniknout transformačním dělům skrze paratronové štíty.

Protože se nedala vyvinout vysoce energeticky náročná frekvence paratronových štítů, využívalo toto dodatečné zařízení slabé místo v paratronových štítech Dolanů. Na základě záznějů se v paratronových štítech tvořila nízkofrekvenční místa.

FpF zařízení umožnilo cílícímu systému transformačních děl, prostřednictvím frekvenčního zaměřovače frekvencí odražených paprsků, nastavit se na nízkofrekvenční oscilace paratronových štítů a proniknout tak jím. Ta se synchronizuje na matematickou hyperfunkci konturové spirály, takže se vytvoří energetická příbuznost se zaměřeným paratronovým štítem. Transformační děla s FpF přístroji jsou proto zcela neúčinné, když napadená loď neaktivuje paratronové štíty.

Během dolanské krize toto zařízení sklízelo veliké úspěchy, dokud Časová policie neuzavřela využívanou mezeru v konstrukci paratronů. Vylepšené protipolové zapojení rovněž zneutralizovalo FpF přístroje a frekvenčně modulované transformační nálože se neškodně rozplynuly v hyperprostoru.

V současnosti je vylepšené FpF zařízení nedílnou součástí všech transformačních zbraní v Mléčné dráze.