Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 355
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 355
Název:Dvojitý agent z Rumalu
(Der Doppelagent von Rumal)
Autor:William Voltz
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Kopí se otáčí - kosmická loď rebelů pronikne do říše Akonanů
Hlavní postavy románu:

Vito Batabano - agent a specialista USO

Doktor Geoffry Abel Waringer - šéfvědec planety Last Hope

Generál Koster Heks - militaristický velitel planety Last Hope

Sequoh z Bet-Hesda - starý Akonan

Shazam Leneck a Skormish ot Zel - dva nesmiřitelní protivníci Solárního impéria

Haiker Lastron - velitel starého arkonidského křižníku

Vito Batabano pracuje jako agent u Akonanů, kteří chtějí poštvat Strážce času na Pozemšťany. K tomu sestavili časový transmiter a chtějí ho dopravit do blízkosti Země a tam uvést do provozu. Toho se ujme Batabano, ale spustí transmiter v oblasti ovládané Akonany...


Rumalský specialista USO kapitán Vito Batabano1), který se vetřel do Condos Vasacu2), odlétá předčasně z akonské základny na třetím měsíci Hep-Tart, druhé planety v systému Greenbarrier, na výzkumný svět Last Hope3). Tam oznamuje Geoffrymu Abelu Waringerovi, Suzan Betty Rhodan a generálu Kosteru Heksovi, že Sequoh z Bet-Hesda, nejvýznamnější akonský vědec v oblasti hyperenergetických transmisí, je schopen postavit časový transmiter. Kromě toho hodlají Akonané provést časové experimenty na jednom Dolany zpustošeném terranském koloniálním světě, aby Pozemšťany zdiskreditovali u Dvojkondičních. On sám proto dostal od Sequoha z Bet-Hetsdy příkaz obstarat terranskou loď, se kterou by Akonané mohli nenápadně proniknout do terranského výsostného území. Reginald Bull zařídí, že se Batalbo navzdory svému zranění už o osm dnů později, 25. května 2436, s BRAE BURN vrátí zpět do systému Greenbarrier. Posádka starého stometrového křižníku sehraje roli plophosských rebelů.

Akonané chtějí svůj časový transmiter, který se dá zkonstruovat jen za použití součástek z časové stanice na Pigellu, odvést do systému Orion. Během letu jsou ale přemoženi Plophosany. Aby pozornost Časové policie svedli na Akonany, odlétá Batalbo s BRAE BURN ale k jen šedesát světelných let od Modré soustavy2) vzdálenému pouštnímu světu Menz art Chorvish, na kterém stojí trosky opuštěné akonské stanice. Sequo z Bet-Hesdy ale sabotuje časový transmiter tak, že BRAE BURN přesune do roku 2404. Akonané z této doby zaútočí na BRAE BURN. Při boji je zničena jejich stanice. Aby se vrátili do svého času, nastaví Batabano, kterého při akci doprovází žertovný Tyotchabellianec Osterlitzer, časový transmiter na krajní výkon. Transfer se podaří, uvolněná temporální energie ale zničí loď a planetu. Těžký křižník NEW HAMPSHIRE vezme přeživší na palubu a opustí soustavu, jejíž slunce se stane novou.