Perry Rhodan 354 (Česká obálka) Perry Rhodan 354 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 354
Název:Experimenty s časem
(Experimente mit der Zeit)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Vibrační strážce umírá - a Bully odhalí skutečné viníky časových zločinů
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - Státní maršál zažije cestu do minulosti

Aser Kin - Vibrační strážce umírá

Harl Dephin - trpasličí velitel gigantického bojového stroje

Jumpy - myšob věří na návrat svého otce Guckyho

Falcon, Kelmar a Borgas - páni časového transmiteru z Pigellu

Plukovník Farron Hirendelle - velitel superbitevní lodi WASHINGTON

Paul a Herbert - dva vojáci v bitvě u Stalingradu

Guckyho syn Jumpy má nápad: společně s Paladinem se pokusí zbavit zajatého Dvojkondičního jeho symbionta. Aser Kin umírá, ale stačí prozradit, kam nyní miří flotila Strážců času, aby potrestala časové zločiny...


Tucty terranských kolonií, mezi nimi Zeta Auriga II, padnou za oběť útokům Dolanů.

Mezitím na Měsíci Paladin zkrotí Vibračního strážce Aser Kina, který doposud není ochoten ke spolupráci, a umožní tak Jumpymu, aby mu vibračním nožem odstranil symboflexního partnera. Aser Kin sice zemře, protože zbytky symbionta otráví jeho tělo, ale před svou smrtí oznámí Pozemšťanům, že měl příkaz proniknout na šestou planetu Vegy, kde se odehrávaly časové experimenty.

V přesvědčení, že na Pigellu1) operují Akonané, odlétá Reginald Bull 18. května 2436 se superbitevní lodí WASHINGTON k šesté planetě soustavy Vega. Zatímco na Ferrolu2) umístěná terranská flotila odvrací do systému přilétající Dolany, přistane 200 osob, mezi nimi Jumpy, zaměřovač Fellmer Lloyd, telepatka a telekinetka Betty Toufry, a špeh Wuriu Sengu společně s Paladinem na planetě. Od roku 2430 se Akonané pod vedením šéfvědce Falcona zaobírají časovým transmiterem Mistrů ostrovů1). Před třemi lety se jim poprvé podařilo provést krátkou časovou dislokaci. Akonané poštvou na Terrance termodraky, kteří jako jediné produkty Genových modulátorů3) přežili a mezitím získaly délku třiceti metrů. Nakonec přemístí WASHINGTON do roku 1943 do bitvy u Stalingradu, ale energie absolutního nulového pole časového transmiteru nestačí, aby se loď definitivně materializovala v minulosti. Po půl hodině se vrátí zpět do přítomnosti. Pozemšťané stanici dobudou. Část Akonanů kapituluje, zbytek ale spustí autodestrukční zařízení stanice.

Aktuální data:
23.10.2021
1566 před NGL
34. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459510.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!