Perry Rhodan 272 (Česká obálka) Perry Rhodan 272 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 272
Název:Vlajková loď v nouzi
(Flaggschiff in Not)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 49.488 př.n.l.
Miliardové vojsko deformovaných obklíčí CREST – a Terranci se seznámí s hrůzou
Hlavní postavy románu:

Omar Hawk - kolonista z Oxtorne a nadporučík speciálního sboru Galaktické kontrarozvědky

Sherlock - Omar Hawkův »stopař« a pomocník v nouzi

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Atlan - Lordadmirál brání časovou stanici

Lemy Danger - generálmajor a specialista USO

Cicero - »upovídaná« opička

Gamola - mluvčí Genových modulátorů

24. června 2404 je CREST III na Pigellu napaden rojem světlušek, energii absorbujícího svítícího hmyzu. Hrozba je ještě zesílena Polary, polokrystalickými rostlinnými bytostmi, které mohou jednou stranou nasávat energii a druhou stranou jí vyzařovat. Zdroje energie CRESTU III selhávají, a následuje útok termodraků, dvanáctinohých skákajících hadů, kteří vydávají nebezpečné energetické rány. Také proti tefrodské časové stanici termodraci útočí.

Mezitím narazí Omar Hawk a Baar Lun, kteří se nachází mimo bitevní loď, společně s opičkou Cicero na dva metry vysokou, netopýrovitou bytost s lidskou hlavou, která vysílá psionické proudy, objeví krátce na to vesnici Tankanů a padnou nakonec do rukou létajících lidí, kteří si říkají Ikaové.

Když se telepati dozvědí, že létající bytosti, které útok na CREST a časovou stanici koordinují, se vlastně chtějí setkat s tefrodskými pomocníky Mistrů ostrovů, opustí Perry Rhodan svou loď se třiceti muži, ke kterým patří Lemy Danger a Melbar Kasom, ve FLYING WALRUS, dieselovým motorem poháněné vzducholodi. Dojde k dohodě s Iky, kteří se ukáží být změněnými potomky Genových modulátorů1) z národa Veslařů. Mluví Ikaů Gamola oznamuje, že Genoví modulátoři pracovali z pověření Mistrů ostrovů, dokud je tito nezačali považovat za nebezpečné. Poslali je do minulosti a se svou platformou museli dohlížet nad časovou stanicí na Pigellu. Před 588 lety začali Veslaři svou kosmickou stanici opouštět a začali přetvářet sebe a přírodu planety, aby se mohli Tefrodům pomstít. Proto zaútočili na CREST, jehož posádku považovali za posilu pro posádku časové stanice2).

Aktuální data:
21.1.2022
1565 před NGL
2. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459600.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál