Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Pigell
hledat
Astronomická data:
Další jména:Tannos VI
Průměr:13897 km
Doba rotace:42.6h
Vzdálenost od Vegy:498 mil. km
Gravitace:1.22 g
Pořadí od hvězdy:6
Soustava:Vega

Pigell (lemursky: Tannos VI) je šestá planeta soustavy Vega. Svět s rozsáhlými pouštěmi a džunglemi má gravitaci 1.22 g, rovníkový průměr 13897 kilometrů, s rotací 42.6 hodin a krouží kolem Vegy ve střední vzdálenosti 498 milionů kilometrů.

Historie

50076 před Kristem

Na orbitu kolem Pigellu, tehdy Tanosu VI, se nacházela laboratorní platforma Genových modulátorů, kteří byli na rozkaz Mistrů ostrovů zavlečeni do minulosti a nuceni jim sloužit. Později Genoví modulátoři zničí svou platformu a předstírají smrt posádky, aby nadále nemuseli stát ve službě MdI. Ukryli se na Pigellu a prostřednictvím extrémních genetických modifikací změnili svůj vzhled, aby je Mistři ostrovů neobjevili. Paralelně vypěstovali z vegetace Pigellu biologicko-technické hybridy jako Termodraci a Polaři, které poštvali proti posádce časového transmiteru.

kolem 50000 před Kristem

Mistři ostrovů postavili s pomocí Lemurů časovou stanici s přenosovou kapacitou 500 let.

49988 před Kristem

V roce 4998 před Kristem se na Pigellu nacházel časový transmiter Mistrů ostrovů s maximální kapacitou 500 let pod velením časového agenta Neskina.

Skrze Vario 50000 let do minulosti přesunutá posádka CREST III se přiblížila k Pigellu a obléhala kontrolní stanici časového transmiteru. Neskin pochopil, že probíhající útok Terranců by mohl časový transmiter poškodit. Protože počítal s rychlým znovudobytím stanice vojsky Mistrů ostrovů, a kvůli rozkazu udržet časový transmiter za všech okolností nepoškozený, a nechtěl Terrancům prozradit způsob jeho obsluhy, vystřílel posádku stanice, otevřel vstupy ke stanici a pak se zabil sám.

S pomocí bez boje získaného časového transmiteru přeskočil CREST III 500 let do budoucnosti a dostal se do časů po lemursko-halutské válce.

49488 před Kristem

V roce 49488 se Terranci museli vypořádat s Polary, Šíťaři a termodraky Genových modulátorů. Na základě objevení se kulovitého křižníku z časového transmiteru považovali Genoví modulátoři Terrance za novou tefrodskou posádku transmiteru a došlo ke střetu, dokud se spor nevyřešil a Terranci se nedozvěděli o utrpení Genových modulátorů.

V průběhu bojů byl poškozen kontinuální tlumič časového transmiteru a stanice byla téměř zcela zničena.

25. století

Koncem dvacátých let 25. století podnikli Akonané na Pigellu časové experimenty se sině poškozeným časovým transmiterem. Protože pokusy byly prováděny nedaleko Terranců, soustředila se Časová policie na Solární impérium. (poznámka: podle jiného zdroje byla Časová policie upozorněna neoprávněným použitím Časového transmiteru kvůli neaktivovanému kontinuálnímu tlumiči. Podle jiného zdoje byl Časový transmiter poškozen Polery již před časovým skokem CRESTU III, a Časová policie byla zalarmovaná nulopolovým echem na základě defektivního kontinuálního tlumiče. Tyto zdroje pocházejí z originálních románů, jsou ale kvůli dlouhému časovému intervalu mezi příčinnou a zákrokem časové policie spíše nepravděpodobné, proto se jako nejpřijatelnější důvod bere časová manipulace Akonanů, o které se zmínil také Tro Khon)