Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Technologie > Kontinuální tlumič
hledat

Tlumič kontinua je integrovanou složkou časových transmiterů postavených Mistry ostrovů. Všechny časové transmitery a stanice Mistrů ostrovů byly vybaveny kontinuálními tlumiči, které při řádné obsluze spolehlivě fungovaly.

Tlumí nulopolová echa, která vznikají kvůli otřesům časoprostorového kontinua na základě absolutního nulového pole při používání časových transmiterů. Tlumení je přitom tak velké, že nulopolová echa se nedají zaměřit ani nulopolovými stopaři.

Historie

V roce 50076 před Kristem odešli Genoví modulátoři ze služeb Mistrů ostrovů a usadili se na Pigellu. Plánovali dlouhodobě vyřadit posádku časového transmiteru, změnili své geny a také ostatní flóru a faunu na Tanos VI. Kromě jiného vytvořili Polery, kteří dokázali vysávat energii z technických zařízení.

Když posádka CRESTU III přelstila posádku časového transmiteru pod velením časového agenta Neskina na Tanos VI, později Pigellu, a použila zařízení k přesunu o 500 let do relativní budoucnosti, bylo zařízení ještě zcela funkční.

Pravděpodobně při útoku Polerů před příchodem CRESTU III byl časový transmiter zkratován, čímž došlo k energetické nepravidelnosti, kvůli které po příletu vlajkové lodi selhal kontinuální tlumič. Nuločasové echo časové dislokace se rozšířilo a bylo zaměřeno nulapolovými stopaři Mistrů ostrovů.