Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 271
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 271
Název:Svět beztělců
(Die Welt der Körperlosen)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 50.076 př.n.l. / 49.488 př.n.l.
Jsou uneseni – a očekávají rozsudek strašidelných mraků
Hlavní postavy románu:

Omar Hawk - kolonista z Oxtorne a nadporučík speciálního sboru galaktické kontrarozvědky

Sherlock - »stopař« Omara Hawka

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Atlan - Perry Rhodanův přítel a spolubojovník

John Marshall - šéf sboru mutantů bude »vyslýchán«

Tankan - ještěrovitá bytost, která je odsouzena k vymření

Seržant Murching - oběť »strašidelných mraků«

Ras Čubaj - teleportér, který bude teleportován

Pod vedením šéfvědce Troloka promění psanci času, kteří svůj samotný domov zničili, v jeskyni planety, na které ztroskotali, s viry genotyp rostlin, aby jim dali funkci sebereprodukujících strojů. Jednají z nenávisti na »zlo samo o sobě«1) a z pocitu viny z toho, co na rozkaz »zla« spáchali jiným inteligentním živým tvorům.

Nadporučík Omar Hawk2), který byl jedním Guckyho duplem3) těžce zraněn, je propuštěn po více než měsíci z regenerují plazmatické nádrže. Zatímco zkoumají Pigell, jsou Hawk a jeho Okrill Sherlock 21. června 2404 palubního času s Perry Rhodanem uneseni jedním ze strašidelných mraků, obrovských mozků, kteří jsou tvořeny svazem křehkých nervových útvarů a mohou fungovat jako fiktivní transmitery, na jeden odlehlý kontinent. Tam narazí unesení na dinosauří bytosti. Poté co se s nimi Hawk dohodne, vypravují ještěři, že se jmenují Tankané a disponují omezenou inteligencí, v Interandro, oficiálním jazyku Andromedy, že manipulace netopýrovitých D'uhl Orghů ohrožuje jejich rostlinnou výživu. Při pátrání po zmizelých je Ras Čubaj strašidelným mrakem přemístěn k Rhodanovi a Hawkovi.

Protože Tankané přijmou pocity a myšlenky, které vydávají muži pod Atlanovým a John Marshallovým velením pátrající po Rhodanovi a Hawkovi, a po vypnutí vlastního ruzumu je posílí, zaútočí, jakmile pocítí agresivitu Terranců. Mnoho Tankanů je zabito v boji, dříve než Terranci poznají inteligenci domnělých bestií.

23. června shromáždí strašidelné mraky Rhodana, Atlana, Čubaje a Marshalla na jižním pólu Pigellu a obžalují lidi z brutality, ničivosti a panovačnosti. Kvůli pochopení své vlastní omylnosti a své z pasivity vzniknuvší spoluviny žalobu stáhnou a propustí vězně.