Perry Rhodan 263 (Česká obálka) Perry Rhodan 263 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 263
Název:Sedm hodin strachu
(Sieben Stunden Angst)
Autor:William Voltz
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 2404
Duplikátor běží - a muži CRESTU očekávají útok Guckyho dvojníků
Hlavní postavy románu:

Ko-Antin - kapitán duplikátorské lodi SUSAMA

Arrek - zastupující velitel SUSAMY

Berryin - duplikátorský inženýr

Perry Rhodan - Velký administrátor očekává útok duplů

Gucky - myšob je nabarven

Gucky II - první z mnoha Guckyho duplů

André Noir - hypno bojuje proti svým kopiím

24. dubna 2404 se připravuje posádka CRESTU III v systému modrého obřího slunce Big Blue na útok duplů. Icho Tolot, Gucky a André Noir jsou barevně označeni, aby se odlišili od duplikantů. Flotila pomocných člunů CRESTU III zahájí útok na SUSAMU.

Arrek, zastupující velitel SUSAMY, který byl velitelem eskadry Joakinem pověřen Ko-Antina hlídat, zavře dupla, který platí za nespolehlivého, protože se příliš často scházel se svými dvojníky, mezitím v duplikační místnosti. Revoltující Ko-Antin zaútočí na Arreka, je ale zabit robotem. Výslech prvních duplů Guckyho, Noira a Tolota informuje velitele Ko-Antina 201 na palubě duplikátorské lodi o tom, kdo jeho protivník ve skutečnosti je. Díky bdělosti posádky a masivnímu nasazení mutantů Johna Marshalla, André Noira, Rakala a Tronara Woolvera, Ivana Ivanoviče Gorašina a Gucky je poraženo šedesát osm Guckyho a Noirových duplů, kteří teleportací vniknou do CRESTU III1). Protože neustálé útoku terranských pomocných člunů SUSAMU úplně zničí, pokusí se Ko-Antin se záchranným člunem zachránit tři atomové šablony a své vzácné informace. Jeho loď je ale sestřelena. Současně se zřítí SUSAMA na jedinou planetu Big Blue, a bomby CRESTU III zničí duplikanty tefrodských lodí. Tefrodský pilot Vernion, který pád přežije těžce zraněný, zemře, dříve než může předat informace centru planety. Z planety sevře poté mentální tester vědomí mužů na palubě CRESTU III.

Poslední Guckyho duplo teleportuje s poručíkem Lintonem Kilgorem na povrch planety, jejíž nekonečná pouštní krajina se před očima Terranců změní v moře lesů. Posádka CRESTU III, která se k planetě přiblíží, protože z ní zachytí nouzové volání, zde najde lákavý, Zemi podobný svět.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál