Perry Rhodan 262 (Česká obálka) Perry Rhodan 262 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 262
Název:Mistrovský plán
(Der Meisterplan)
Autor:William Voltz
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 2404
SUSAMA letí do pasti – volavka pro terranskou expedici do Andromedy!
Hlavní postavy románu:

Ko-Antin - velitel, který potká svého dvojníka

Arrek - 1. důstojník »létající pasti«

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria a šéf expedice do Andromedy

Bari Staunder - zoufalec

Gucky, Icho Tolot a André Noir - zajatci Tefrodů

Don Redhorse - velitel komanda

23. dubna 2404 zemře na palubě CRESTU III major Bari Staunder1), který od opuštění History rapidně stárl a marně se snažil získat buněčný aktivátor.

Aby dostali zdánlivou halutskou loď, rozmístí Tefrodi sedm set dupliktátorských lodí jako létající pasti. Patří k nim třemi duplikátory vybavená a šest set padesát metrů velká SUSAMA, které velí tefrodský duplo Ko-Antin 201.. Duplo zjistí, že Mistři ostrovů do SUSAMY převeleli šestatřicátého dupla Ko-Antina. Ko-Antin šestatřicátý vysvětluje, že při selhání svého dvojníka má převzít velení. Při útoku dvou tisíc bojových lodí Maahků na tefrodskou planetu Ruargh v centrální oblasti Andromedy ležícího dvojslunce R-345‘678-C-C-4 byla loď zdánlivě poškozena. Když se z bojové oblasti vzdálí, vstoupí Icho Tolot, Gucky, André Noir, John Marshall a další astronauti na duplikantskou loď s korvetou KC-1 kapitána Dona Redhorseho. Okamžitě poté oddělí šest 1800 metrových tefrodských superbitevních lodí CREST III od SUSAMY. Zatímco Tolot, Noir a Gucky jsou omráčeni plynem, vrátí se Redhorse a ostatní členové komanda na rozkaz Perryho Rhodana s KC-1 zpět na mateřskou loď, která zničí jeden nepřátelský bitevní křižník. Teprve poté, co jsou vyrobeny jejich atomové šablony, podaří se Guckymu a jeho přátelům utéct. Teleportací je přenese na CREST III. V naději, že tak všichni Ko-Antinovi duplové získají samostatné osobnosti, rozhodne se Ko-Antin šestatřicátý zničit atomovou šablonu svého originálu, která má být podle jeho informací uložena na SUSAMĚ.

CREST sleduje prchající duplikantskou loď do situačního transmiteru. Další situační transmiter vyhodí obě loď v systému obřího slunce, které má půrměr pět tisíckrát větší než Slunce, a SUSAMA odletí k jako Země velké, jediné planetě. Zůstává lhůta sedmi hodin, než budou mít Tefrodi k dispozici duplikanty vězňů, protože podle Kalakových informací trvá výroba prvního duplikanta asi deset hodin.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál