Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 250
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 250
Název:6. epocha
(Die sechste Epoche)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 2404
Jeho jméno bylo Kalak. Přišel z minulosti, aby zotročil živé...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor dostane »velké nádraží«

Atlan - Lordadmirál a šéf USO

Plukovník Melbar Kasom - specialista USO zkouší nový zbrojní systém

Plukovník Cart Rudo - velitel nového CRESTU III

Major Don Redhorse - šéf 1. flotily korvet

Poručík Ische Moghu - »nováček«

Kalak - poslední kosmický inženýr

Batschadu - všestranný robot

Zatímco v Andro-Alfě povstání maahkských národů proti Mistrům ostrovů neustává, je od počátku roku 2404 budována základna Power Center na Gleamu. Vylepšené přídavné motory ulehčují zásobování ze Soustavy ztracených. Flotila je vybavena novými moskyto-jety, 26 metrů dlouhými, dvoumístnými stíhačkami, které disponují lineárním pohonem, transformačním dělem a novými vysokoenergetickými přepětovými štíty, které byly vyvinuty ze zeleného poloprostorového pole Maahků.

5. ledna 2404 přistane na Gleamu CREST III, nová vlajková loď Solární flotily. Jedná se o prototyp ultrabitevní lodi galaktické třídy s průměrem 2500 metrů a posádkou 5000 mužů. V hangáru giganta se nachází 50 pulců nové konstrukce, které se označují jako korvety, a pět set moskyto-jetů. Tři lineární pohony propůjčují CRESTU III celkový dolet 1.2 milionů světelných let.

Aby mohl pozorovat reakci Mistrů ostrovů na nastávající útok Maahků na Andromedu, vyrazí Perry Rhodan 7. ledna s CRESTEM III pod velením plukovníka Carta Ruda do sousední galaxie Mléčné dráhy. Expedice se účastní také Atlan, Icho Tolot, Baar Lun, Gucky, Ras Čubaj, John Marshall, André Noir, Wuriu Sengu, Ivan Ivanovič Gorašin a dvojčata Woolverova.

Na orbitu malého rudého slunce v okrajové oblasti Andromedy se objevena plošina, která má průměr 96 kilometrů a je tlustá 32 kilometrů. Třicet kilometrů široký pás staveb všeho druhu obklopuje jednu volnou plochu. Poté co major Don Redhorse a kapitáni Orsy Orson, Finch Eyseman, Conrad Nosinsky1) a Ische Moghu s pěti korvetami první flotily prozkoumají vymřele působící stanici, přistane CREST III na létajícím kosmodromu. Robotické vysílání uvítá návštěvníky na loděnické platformě KA-laciný kosmického inženýra Kalaka a vychvaluje jeho opravátorské výkony.

Černý Kalak, který patří k národu Veslařů2), je zcela humanoidní, 1.5 metru vysoký a stejně tak široký. Jeho holá hlava má červené vousy, které jsou v týlu umělecky zauzlené. Místo kostry mají Veslaři silné svazky šlach a chrupavek. Jako strukturální běžci mohou pronikat pevnou látkou, zatímco část svého těla rozpustí a spojí s ostatními látkami. Kvůli tomuto paradaru byli Veslaři před osmi sty lety Mistry ostrovů, které Kalak nazývá »zlo samo o sobě«, pronásledováni a zničeni3), poté co se svými více než sto tisíci loděmi, zemědělskými stanicemi, stavebními oddíly a kolonizačními specialisty už deset tisíc let létali po mlhovině Andromeda. Kalak byl od té doby v ocelovém bloku. Protože se Terranci jak svým vzhledem tak i kulovitostí svých kosmických lodí podobají pomocnému národu Mistrů, který jeho rod zničil4), zadrží kosmický inženýr CREST III na KA-laciném, aby se pomstil. Když ale rozpozná svůj omyl, uzavře společenství s Terranci a dá jim KA-laciného k dispozici jako létající přístav.