Perry Rhodan 1571 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1571
Název:PE-nápomocný
(PE-hilfreich)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1660 / 1173 NGL = 4760
Následují výzvu Mistrů - a letí vstříc smrti
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan a Atlan - jsou svědky genocidy

Myles Kantor - vědec učiní zvláštní pozorování

Kassian - Atlanův následník a obdivovatel

Pelok - kosmický inženýr

26. března 1173 NGL sdělí Myles Kantor Perrymu Rhodanovi1), že ALGOMYLES2) vypočetl pro Poutníka novou, extrémně excentrickou eliptickou dráhu, která protíná mlhovinu Andromeda. Podle toho se dá předpokládat, že se Poutník zdržoval v Andromedě nejen v minulosti, ale možná se tam nachází i teď. Kromě toho Kantor s Pantozetem, přístrojem, který za krátký čas dokáže zaznamenat velké množství dat a z nich vypočíst kosmické konstanty, zjistil, že na Rhodanovi »ulpívá kus minulosti«.

9. dubna se Rhodan a Atlan s ATLANTIS setkají na velvyslaneckém světě Chemtenz a dozví se tam o Chronosophie, ve které Kassian objeví teorii paralelních úrovní skutečnosti. V »Domě první bezpečnosti« má Rhodan zvláštní vizi setkání s Veslaři3).

Protože se Galaktikové dozví, že CIMARRON odletěl k transmiteru Gercksvira, vydá se ke slunečnímu pětiúhelníku i ATLANTIS. 11. dubna se tam v situačním transmiteru, jaký používali Lemurové a Tefrodi za časů »Mistrů ostrovů«4), objeví malá kulovitá loď Veslaře Peloka, který hledá zákazníky pro svou kosmickou loděnici. Rhodan a Atlan odlétají s Pelokem skrze situační transmiter, který se ukáže být časovým mostem do roku 1600 starého letopočtu. V systému jednoho bílého slunce v halu Andromedy dorazí k šedesát kilometrů velké a dvacet kilometrů tlusté Veslařské plošině PE-nápomocný. Sledujíc výzvu Mistrů ostrovů se zde shromáždili Veslaři s mnoha plošinami, protože mají od tefrodské flotily získat gigantickou smlouvu na výstavbu a údržbu nových lodí. Rhodan a Atlan jsou ale svědky toho, jak obrovská flotila Tefrodů na rozkaz Mistrů platformy zničí a Veslaře téměř zcela vyhubí5).

Díky SERUNŮM uniknou Pozemšťan a Arkonidan krveprolití. Jsou zachráněni DASSUSEM, pomocným křižníkem ATLANTIS a situačním transmiterem přeneseni zpět do přítomnosti. Pomocí počítačové simulace zjistí Kassian, že události posledních dnů nebyly žádnými náhodami, ale že ID zřejmě manipuluje realitním gradientem aktuální skutečnosti a tak navázat kontakt s jinou úrovní6).

Theta da Ariga si je po pečlivém průzkumu sektoru Gercksvira jistá, že CIMARRON letěl přímo k transmiteru Alfa-Centra. Atlan a Rhodan se přesto rozhodnou sledovat nejdříve Icho Tolota na Halpat.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál