Menu

Lun, Baar

(přesměrováno z: Baar Lun)
Informace o postavě:
Národ:Modulané
Výška:2 metry
Popis:vysoký, štíhlý, skvrnitá bílá kůže
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 272: Vlajková loď v nouzi
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 280: Kosmičtí detektivové zasahují
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Baar Lun je příslušníkem národa Modulanů. Modulané pocházejí z Lemurů, byli donuceni sloužit Mistrům ostrovů, kteří je několikrát deportovali a nakonec vyhubili. (viz Greenish-7, Gleam, Siren, Klub Luna)

Baar Lun je skoro dva metry vysoký a velice štíhlý, na týlu má bezbarvou vlasovou skvrnku, jinak je ale zcela plešatý. Jeho ústa jsou široká, dolní ret zesílený a lžícovitě ohrnutý dopředu. Jeho bílá kůže je pokryta stovkami pigmentových skvrnek.

Jako všichni Modulané je hypersenzibilní a velice hrdý. Častokrát se nechá vyprovokovat byť jen nepatrným podnětem. Zvlášť dobře se spřátelil s Guckym.

Baar Lun se narodil na temné planetě Modul. Vzpomínky na dětství mu ale byly vymazány – pravděpodobně na příkaz Mistrů ostrovů. Při prvním setkání s Terranci v roce 2402 mu bylo asi 600 let, v té době byl posledním žijícím Modulanem.

Jako všichni Modulané měl Baar Lun schopnost energetické transformace, kterou měl zvláště silně vyvinutou. MdI ho nutili, aby pro ně v Andro-Betě na Modulu vytvářel energetické sféry a z praplazmy vytvářet androidská monstra a kontrolovat je. Vydírali ho hrozbou, že zničí jeho národ, pokud jim odepře poslušnost. Teprve díky Terrancům se Lun dozvěděl, že jeho národ už dávno vyhynul a že je posledním Modulanem. V důsledku toho se odvrátí od Mistrů ostrovů, které nenávidí a podporuje Terrance v boji proti vládcům Andromedy.

1. 12. 2404 zachrání během konference v Solar Hall život Perry Rhodanovi. Když duplikant poručíka strážní divize Petra Kosnova Oborow se svým impulzním paprskometem páchá atentát na Velkého administrátora, podaří se Baar Lunovi zneškodnit paprsek zbraně právě pomocí svého paradaru.

Baaru Lunovi se následně společně se Strážcem světla Tengri Lethosem a Oxtorňanem Omarem Hawkem podaří zabránit totálnímu zničení Tefrodů Maahky.