Perry Rhodan 273 (Česká obálka) Perry Rhodan 273 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 273
Název:Pod nevadskými ledovci
(Unter den Gletschern von Nevada)
Autor:William Voltz
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 49.488 př.n.l.
Proniknou do města v podzemí – do říše vládců doby ledové
Hlavní postavy románu:

Major Don Redhorse - velitel průzkumného oddílu

Brazos Surfat, Chard Bradon, L. Papageorgiu, Olivier Doutreval a Sennan Brank - muži Dona Redhorseho

Rovza - časový agent Mistrů ostrovů

Saith - Chybný myslitel, který je připraven podporovat Dona Redhorse a jeho muže

Paroso - velitel Chybných myslitelů, který je pronásledován robošpiónem Plathů

Kro'artruth - člen kliky tajemných Plathů, vládce podzemního města Godlar

Protože je v časové stanici na Pigellu Polaři a termodraci přivádějí do úzkých, prchnou Don Redhorse, Brazos Surfat1), Chard Bradon2), Olivier Doutreval2), Lastafandemenreaos Papageorgiu a Sennan Brank transmiterem, který je přesune na Zem. Pronásledující termodraci zabijí posádku tefrodské protistanice.

Na Zemi se kvůli útokům Haluťanů kontinent Lemuria3) mezitím potopil4). Redhorse a jeho společníci dorazí do podzemního města Godlar, které leží na východním svahu severoamerického Sierra Nevada pod jedním ledovcem už více než pět set let trvající doby ledové5). V podzemním městě žijí potomci Lemurů, kteří přežili Halutskou ofenzívu. Šest Terranců narazí na Chybného myslitele Saitha. Tato skupina bojuje proti vládě vědecké kliky kolem Platha, který se nechá obsluhovat robotskými klikami, aby své poddané ovládal. Při pátrání po cestě, jak opustit Zemi, najdou Terranci přes velké nebezpečí centrální elektrárnu Godlaru a narazí na Platha, který se ukáže být samotným Saithem. Ukáže se, že Plath sám skupinu Chybných myslitelů vytvořil, aby svou vládu nad vědci zajistil pomocí existence vnějšího protivníka. Redhorse a jeho muži uniknou a dostanou se nakonec na zemský povrch. Brank dostane kvůli útrapám těžký zápal plic.

Mezitím dorazí na Zem také tefrodský časový agent Rovza. Jedná z pověření jednoho Mistra ostrovů, kteří přes zaměřovač nulového pole Pigellu zjistil, že jeho nepřátelé použili časový transmiter.

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!