Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Saith
hledat
Informace o postavě:
Národ:Lemur
Další identita:Plath
Místo narození:Lemur
Úmrtí:49 488 před Kristem

Lemur Saith vládl roku 49 488 před Kristem v podzemním bunkru pod ledovcem dalekosáhle zničeným městem Godlar.

Vzhled

Saith byl střední postavy a byl velice hubený. Dle právě používané identity volil své přestrojení. Pozemšťanům pod vedením majora Dona Redhorse se tak kupříkladu představil s falešným hrbem, dlouhými vlasy a v potrhaném oblečení.

Charakter

Saith byl úskočný a lstivý. Aby si udržel svou moc, sahal k jakýmkoli prostředkům.

Dějiny

Saith vládl v identitě tajemného Platha Lemurům, kteří se před postupujícím ledovcem stáhli do podzemního bunkru města Godlar. Podporoval přitom kliku vědců, kteří se starali o funkčnost energetického zásobování a o další život udržující systémy. Aby se zabezpečil proti možné rebelii vědců, založil hnutí odporu, jehož členové si říkali Chybní myslitelé. V této skupině vystupoval jako Saith. Zároveň s pomocí krysám podobných robotických špionů nemilosrdně vládl nad Godlarem. Existence těchto dvou skupin, které poštval proti sobě, mu umožňovala kontrolu nad všemi Lemury ve městě.

V roce 49 488 před Kristem se na scéně objevilo komando Dona Redhorse. Pozemšťané právě absolvovali cestu skrze časový transmiter na planetě Pigell, který je poslal o pět staletí do budoucnosti. Terranci byli nuceni prchnout před Tefrody a útěk je zavedl na Lemur a později do Godlaru. Saith se zpočátku vydával za Chybného myslitele, aby vyslídil původ a záměry cizinců. Předpokládal, že Redhorsova skupina přicestovala kosmickou lodí, která stojí někde na zamrzlém povrchu Lemuru. Když do bunkru vpadli tefrodští bojoví roboti, chtěl prchnout s touto ve skutečnosti neexistující lodí. Nepodařilo se mu však ani opustit bunkrové město, protože došlo k již delší čas připravovanému povstání kliky vědců. Ve střetu s vůdcem vědců Kro'artruthem Saith zvítězil, avšak hned poté zahynul v palbě tefrodských robotů.

Zdroj

PR 273

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Saith« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)