Perry Rhodan 241 (Česká obálka) Perry Rhodan 241 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 241
Název:Pět z Crestu II
(Fünf von der CREST)
Autor:William Voltz
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 2402
S malým space-jetem v čertově kotli Andro-Bety
Hlavní postavy románu:

Kapitán Don Redhorse - se space-jetem se vrací do čertova kotle Andro-Bety

Whip Gilliam - člen posádky SJ-4C

Olivier Doutreval - radista SJ-4C

Chard Bradon - důstojnický čekatel, který se označuje na opomenutého

Brazos Surfat - Don Redhorse dostane desátníka z vězení

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Mister Jefferson - »oddaný« živočich

Kvůli nebezpečí vycházejícím z aktivovaných Mobyů se stáhnou Terranci z Arctisu a opustí mlhovinu Andro-Beta. Devět space-jetů je ale posláno zpět do Andro-Bety, aby našly stanici, která vysílá aktivační impulzy pro Mobye.

Kapitán Don Redhorse si jako posádku svého SJ-4C zvolí skupinu individualistů, radistu Oliviera Doutrevala, seržanta Whipa Gilliama, důstojnického čekatele Charda Bradona a kvůli opakovaným porušením disciplíny arestovaného desátníka Brazose Surfata1). Space-jety objeví systavu, jejíž tři rudá obří slunce tvoří přesnou přímku. Kolem prostřední hvězdy Tri-systému krouží planeta silně eliptického průřezu, která je označena jako zdroj aktivačních impulzů a která je kvůli jeho modře svítící, fluoreskující atmosféře nazvána Gleam.

Proti Perry Rhodanovu výslovnému rozkazu přistane SJ-4C na planetě. Při pátrání po stanici Mistrů ostrovů se pět Terranců musí potýkat s bizarní faunou bažinatého světa a narazí nakonec na humanoidní Gleamorany2), kteří stojí na relativně nízkém stupni civilizačního vývoje. Jemná, bleděmodrá stvoření jsou téměř dva metry vysocí a mají héliem naplněné bulvy se žlutými duhovkami. Gleamorané mohou svůj dolní ret lžícovitě ohrnout kupředu a vymrštit jím plísňové kultury. Terrance dráždí jejich neobyčejné mírumilovné chování a zvláštní zpěv.

Aktuální data:
19.10.2021
1566 před NGL
31. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459506.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!