Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1316
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1316
Název:Kalydonský lov
(Die Kalydonische Jagd)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 446 NGL = 4033
Zázrak z Trovenooru - psionický labyrint bez návratu
Hlavní postavy románu:

Lainish - šéf Hatuatano

Alaska Saedelaere - Lainishův »nohsled«

Perry Rhodan - Pozemšťan zkouší »Labyrintovou ponorku«

Veth Leburian a Srimavo - Desotho a Sphix se chystají na Kalydonský lov

Lainish1) přednese svůj úmysl, na Majsuntě ukradenému hybrida připojit mužské komponenty, ostatním čtyřem členům Hatuatana, ale oba Somerové Merpad a Pokruud, nagathský droid Fanghal a Nakk Faragha2) odmítnou únos obou vyhnanců z Orphišského labyrintu jako rouhání proti Věčnému válečníku Yarunovi. Přesto nechá Lainish hybrida dva týdny po událostech na Majsuntě v hlavním stanu Hatuatano na Talozu3) a odlétá s Alaskou Saedelaerem, Ogilifem, Paldeorem, Skoldim, Salsabeem, Sijolem Caraesem a Arguerem Ejskeem1) s HIVVRONEM k Yagguzanu, páté planetě v centru Trovenooru ležícího slunce Heldor. V atmosféře Jupiteru podobného světa se nacházejí tři portálové stanice, které umožňují přístup k realitě Orphišského labyrintu, který tvoří psionicky vytvořená úroveň skutečnosti. Heraldickou bránu připomínající stanice je vedena Arlofery4), za řízení jsou ale odpovědní Nakkové. Transfer z Llango Mora, 30‘000 kilometrů od povrchu Yagguzanu vzdálené první brány, ke druhé bráně Llango Bili, která se vznáší ve výšce 20‘000 kilometrů, slouží k fyziologickému naladění na dimenzi labyrintu, zatímco skok na Llango Tatu, třetí bránu ve výšce deset tisíc kilometrů nad povrchem, provádí psychologicko-psionické přizpůsobení. Na Llango Mora se pět tisíc lovců-čekatelů snaží být připuštěno jako jeden z jen sedmasedmdesáti účastníků Kalydonského lovu. Na základě své vysoké hodnosti může Lainish bez problémů pro sebe, Saedelaereho, Caraese a Ejskeeho získat povolení k přístupu. Jako identifikační značku dostanou lovci Isharu, čtyřcentimetrovou barevnou plaketu. Salsabee je ke svému zděšení šéfem Hatuatano vypovězen do labyrintu jako oběť. Z pečeti ESTARTU se Saedelaere dozví historii Orphišského labyrintu:

Když se dvanáct Pterů, kteří byli od ESTARTU povýšeni na Věčné válečníky, chytalo zkrášlit své mocenské oblasti kosmickými zázraky5), shromáždil ctižádostivý Yarun nápadité hlavy Trovenooru ke generace trvajícímu sympoziu, které vyvinulo nápad, stvořit přístup ke zcela cizorodé dimenzi. Na mnoho extrémních světech vznikly Yarunské brány. První kodexu věrný, který jako výzkumník získal přístup do labyrintu, vyprávěl o bestiálních tvorech, kteří zamýšleli dobýt mocenskou oblast Věčných válečníků. Kromě toho dal Yarun vybraným možnost, aby sami sebe transmutovali v nestvůry a vydali se na lov bestií v labyrintu, a tím založil Yarunský lov, který Sotho Tal Ker později podle terranských bájí nazval Kalydonský6).

Se segmentem EXPLORERU LOVELY & BLUE, který dal k dispozici Reginald Bull, dorazí také Veth Leburian7) a Srimavo8), která už osm let žila na Cursaafharu9), 5. března 446 NGL na Yagguzan. Saedelaere naváže 7. března, pět dní před počátkem Kalydonského lovu, na Llango Mora spojení s Desothem, který díky svým privilegiím, které mu Ijarkor zapůjčil, se stal okamžitě lovcem.

Uvnitř labyrintu se probudí parazitní Bossem Akkar po klidové fázi v těle šestinohého, Ezibreeho s tlustou kůží a dozví se pln odporu, že jeho skupina žije podle pravidel pod »zvláštním světlem« stojícího Cepralauna, který všechny obyvatele podsvětí chce sdružit proti lovcům.

Perry Rhodan a Irmina Kotčistovová odstartují 3. března s ESKULAPEM ze Sabhalu k Síťochodecké stanici Varland v Trovenooru.

S labyrintovou ponorkou, vyvinutou Geoffry Abelem Waringerem, se Rhodan odebere do psionické sítě, dorazí k uzlu preferenčních provazců, které vyvolává Orphišský labyrint na Yagguzanu, pak je psionickým transmiterem přemístěn do labyrintu a převezme tam vzhled šestinohého praještěra. Obyvatelé labyrintu ho označí jako Osvíceného a prchnou. S pomocí labyrintové ponorky se vrátí Terranec zpět do psionické sítě a 7. března dorazí na Varland-Station. V jednom obrázku Llango Mora zprostředkovaného Leburianem pozná Rhodan na Topelazu produkovanou létající Heraldickou10), a vyvodí z toho, že Věčný válečník Ijarkor chce rozšířit svou moc.