Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1303
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1303
Název:Zachránce z Topelazu
(Der Retter von Topelaz)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Síťochodci
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 445 NGL = 4032
Dva Síťochodci v zajetí - a na útěku
Hlavní postavy románu:

Siankon - kocour se ve skutečnosti jmenuje Xia-Qü-K'yon

Perry Rhodan a Eirene - dva Chodci sítí na útěku

Ufelad a Vaiburn - pronásledovatelé Síťochodců

Parpatar - bytost, která myslí jen ve spánku

Icho Tolot - Haluťan se může vyřádit

Ve vězení Pailliarského světa Topelaz potká Perry Rhodan a Eirene Kartaniňana1), který se jmenuje Siakon a tvrdí že Kartan nezná, ale naopak mluví o Lao-Sinh z Hubei2), planetě na okraji galaxie Absantha-Gom. Siakon zamlčí, že se ve skutečnosti jmenuje Xia-Qü-K'yon, přísluší k jedné ze sedmi Velkých rodin Kartaniňanů a se svou lodí typu UMBALI POOKA byl na cestě na Hubei a že jeho národ v Absantha-Gom provádí kolonizační projekt. Když Rhodan i jeho dcera odolají sugestivnímu zpěvu ophalského chóru3), pomocí které je chtěl somerský strážce kodexu Ufelad vyslýchat, ukáže jim Siakon s podporou bezejmenného Nakka, kterého k jeho vlastnímu zmatení používá jako důvěrníka4), únikovou cestu. Bodlákožába Parpatar, který se dosud snažil utajit svou inteligenci a Pluma5) označuje za svého potomka, se přidá k prchajícím. Hledání po hyperrádiovém přístroji zavede Rhodana, Eirene a Parpatar do továrny, ve kterém pod vedením Elfahdera Vaiburna vzniká záhadný blokový útvar, který je zřejmě určen pro použití ve vesmíru6). Síťochodcům se podaří vyslat volání o pomoc.

Mezitím odlétá Icho Tolot ve své síťochodecké lodi, 120 metrů dlouhé, 25 metrů široké a 27 metrů vysoké HALUTY7), ke ŠPALKU a pozoruje při přiblížení na tři světelné minuty ve svém normálním mozku vzrůstající mentální tlak8). Na Sabhalu zachytí volání o pomoc Rhodana a Eirene a Haluťan se vydá na Topelaz.

Tam Ufelad zastaví prchající. Když dá rozkaz zastřelit Síťochodce, je zabit Parpatarem, který své tělo rozpustí hyperkyselinou a tak sám sebe obětuje. Ve stejném okamžiku přistane Tolot s pomocným člunem a zachrání Rhodana a Eirene.