Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1283
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1283
Název:Kartaninský konflikt
(Der Kartanin-Konflikt)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1986
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 430 NGL = 4017
Upanišadští žákové v akci - válka proti dýchačům metanu začíná
Hlavní postavy románu:

Melerk-1 - Maakar hledá jak přemoci úhlavní nepřátele svého národa

Dao-Lin-H'ay - Kartaniňaka se chce dostat domů

Stalker - plány Sotha jsou překříženy

Julian Tifflor - Shan obstojí ve zkoušce

Homer G. Adams - šéf Hanzy je osvobozen

Použitím estartského mentálního rezonátoru zabrání Homer G. Adams, aby se duše Dao-Lin-H'ay definitivně oddělila od jejího těla. Pod vedením protektorky získají Esperové MASURY opět kontrolu nad pararosou a kartaninská loď se materializuje v systému Guunen.

Mezitím dá Maakar Shaddockovi, jednomu z kartanského buněčného materiálu vypěstovanému androidovi, kterému ve vzpomínce na nepřátele svých prapředků dá jméno Gonozal1), část materiálu Shaddock-Kreka a dá mu tak schopnost vysávat psionickou energii z magické látky Felnachin (kapky pararosy) a proměňovat je v sugestivní záření. Tímto vyvolají v Kreknar-Khrat, pásu asteroidů kolem obřího modrého slunce Krekner (N'jala2)), na planetoidu Shadda-Krat (N'jalin) umístěné rebelii mezi kartaninskými Espery pod velením ESP-mistryně Lo-Lan. Na Kartanu objeví Lullog tajnou základnu Maakarů.

Když 4. června 430 NGL zaměří pararosovou deflagraci, nabere ESTARTU, která ve Fornaxu pátrá po MASUŘE, kurz na M 33. Když se dostanou na Kartan, jsou Stalker, Julian Tifflor, Nia Selegris, Domo Sokrat a Lelila Lokoshan uvrženi do psionické pasti, kterou sedm Vysokých žen Velkých rodin H'ay, D'orja, V'irn, K'yon, L'agyr, H'adh a T'uos nastražilo na Maakary, ale Stalkerovi se jí pomocí psí-presoru podaří neutralizovat. Tři Shanové a Lelila Lokoshan osvobodí Adamse, přemohou Maakary, zneškodní Shaddocka a zakončí tak zkoušku Hamoš.

Stalkerův záměr, rozdmýchat konflikt s dýchači metanu a impériem Kartaninů pod vedením Lo-Lan-N'jala a zároveň mezi Maakary a Kosmickou Hanzou, je ale znemožněn příletem BÁZÍ vedené desetitisícové Galaktické flotily, která rovněž zaměřila emise pararosového výbuchu. Objevení lodí zabrání připravované čtvrté válce s dýchači metanu. Kosmická Hanza a Kartaniňané uzavřou smlouvu, která z nich udělá rovnoprávné partnery ve Fornaxu a Kartaniňanům zajistí technickou rozvojovou pomoc.

Zatímco se Galaktická flotila a ESTARTU nakonec vrátí do Mléčné dráhy3), zůstane Lelila Lokoshan a Iruna z Bass-Thetu, kterou Galbraith Deighton pro pátrání po Giffi MArauderovi vzal na palubu BÁZE, na Kartanu, aby sledovali stopu Tovari Lokoshana4), který odletěl s kartanskou bitevní lodí GARADAN, aby unikl své matce-bratru-dceři5).

Dao-Lin-H'ay vnímá poprvé mentální hlas, který se nazývá Ardustaar, a který jí oznamuje, že brzy bude muset vyrazit s mocnou flotilou, aby dokončila něco velkého6).