Menu
Informace o postavě:
Přezdívka:Sokrates
Datum narození:?
Místo narození:Hlubinozemě
Úmrtí:-
Národ:Haluťané
Popis:typický Haluťan, prostřední oko má nažloutlé
Tituly:Filozof Hlubiny, Atlanův Orbiter

Domo Sokrat je Haluťan, kterého Atlan a Jen Salik potkali v Hlubinozemi. V té době je Sokratovi asi 2000 hlubinolet.

Vzhled

Jeho zevnějšek odpovídá až do detailu normálnímu Haluťanovi. Jen střední oko není rudě zbarvené, ale nažloutlé.

Charakteristika

Sokrat sám sebe označuje za Filozofa Hlubiny, protože kdysi prolomil hlubimokonstantu a pronikl sám do Hlubiny. Od tohoto názoru však po čase upustil. Později je ovlivněn kodexovým plynem Věčných válečníků, je ale znovu osvobozen.

Životopis

Domo Sokrat se narodil v Hlubinozemi jako potomek svého prapraprarodiče Sarko Domota, který před asi 12000 lety (vztahuje se k roku 427 NGL) pronikl přes hlubinovýtah do Starsenu a přes kaverny sám pronikl do Hlubinozemě. Dalšími jeho předky byl praprarodič Samo Sokrot, prarodič Kroso Damot a nakonec i jeho rodič Sosar Komot.

Sokrat žil v Korzbranchu, náhorní plošině mezi zemí Mhuthan a Schatzen. Poté ale své sídlo opustil a potkal v Eugen Station Tizidů oba Rytíře Hlubiny, k nimž se připojil jako Atlanův Orbiter.

Když byla Hlubinozemě evakuována, letěl i Domo Sokrat na konci roku 429 NGL na palubě BÁZE do Mléčné dráhy. Tam chtěl poznat svět svých předků, který nikdy dříve neviděl. Asi o rok později prošel úspěšně i s Julianem Tifflorem a Niou Selegris školením Upanišadu. Dostane Čomolungma Šan-vysvěcení a později je mu přidělen status Věčného válečníka.

Jeho pokusy o zavedení Permanentního konfliktu do Velkého Magellanova mračna však ztroskotaly.

Později doprovázel Captaina Ahaba na jeho cestě, dokud se nakonec nestáhl na Terzrock.

Od roku 1144 NGL spolupracoval společně s Icho Tolotem při hledání Haluťanů, kteří zmizeli z Mléčné dráhy. Když oba najdou svůj národ v soustavě Halpora, zůstane Sokrat s nimi.

Roku 1291 NGL je na palubě SHE'HUHAN a účastní se expedice do Chearthu.

V roce 1345 NGL se zúčastnil jako velitel halutské lodě AHUR Operace KombiTrans. Objevil 31. ledna 1346 NGL kmenové město Inkar-Durn a navazuje po počátečních nesnázích kontakt se zde žijícími Lemury. Znepokojuje ho, že z proudového vaku vzniklé nahromadění psionické hmoty exploduje ve vesmíru, aniž by způsobilo další škody. To má také za následek, že uvnitř Spektrálních ostrovních států vznikají strukturální otřesy, čímž je také zmařen útok Ani-Sferzonů na eskadru Kombi-Trans. AHUR následuje KombiTrans eskadru ještě téhož dne do Spektrálních ostrovních států.

Hangay

Domo Sokrat patřil k posádce eskadry Hangay. V Hangayi fungoval Domo Sokrat jako zástupce Atlana na RICHARDU BURTONOVI. Na konic října 1346 NGL přijal velení nad nově zřízenou základnou Win-Alfa v Hangayi.