Perry Rhodan 1268 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1268
Název:Zvěřomistři z Nagathu
(Die Tiermeister von Nagath)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1985
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 429 NGL = 4016
Čtyřicetidenní hyperbouře - ztroskotaní bojují o přežití
Hlavní postavy románu:

Vaichath - Zvěřomistřině z Nagathu

Oghol - náčelník symbiontického kmene

Kagham - náčelní hordy parazitních Nagatherů

Pathythia Baal, Falco Hoelzel a Longasc - zajatci divočiny Nagathu

Ronald Tekener - nositel aktivátoru a jeho lidé uvízli

Bezprostředně po pádu na Nagath, je posádka LASHATU1) vystavena koordinovanému útoku fauny planety, kterou řídí Zvěřomistři, inteligentní domorodci Nagathu. Se svýma silnýma nohama a zakrněle působícíma rukama připomínají dva metry velcí, ještěrovití Nagatherové Iguanodonty. Faunu svého světa ovládají pomocí zvířecí řeči, schopnosti dokonalé imitace zvukových projevů a řeči těla zvířat, jejichž vzhled napodobují pomocí pečlivého tělesného pomalovávání. Kmeny mírumilovných a vegetariánsky žijících symbiontů usilují o společnost se zvířaty zatímco carnivorové, loupežnické kmeny parazitů z toho těží. Vymřením ohrožení synozitové vedou bezcílný, neutrální život, který razí lhostejné vystupování.

Pathythia Baal1), která s pomocí svého SERUNU společně s Plumpem přistála na Nagathu, uzavře přátelství se symbiontkou Vaichat, která usiluje v kmenu o úřad prvního krotitele a musí pro to chytit člověku podobné zvíře Waddeldar. Antijka potká Falco Hoetzela a Longasca a pomůže Vaichat pomocí hologramu Waddeldar k úspěchu nad favorizovaným soupeřem Cailibi. Vironauti, kteří kvůli hyperbouři1) Nagath zatím opustit nemůžou, jsou pohostinně přijati Vaichatiným kmenem. Ronald Tekener a Jennifer Thyron narazí na několik robotských stanice, které ve jménu Věčného válečníka Kalmera vyzývají k boji, a objeví nakonec skrze poukazy parazita Kaghama, který Kalmera uctívá jako boha války, řídící stanici. Když Vironauti 39. dne svého pobytu na planetě pozorují proměnu měsíce v Elyšský prstenec, objeví se několik kilometrů vysoká projekce jednoho Nagathera, který propaguje věčný boj a obyvatelům Nagathu oznamuje fázi vypovězení a osvědčení.

Když Kalmerova loď nakonec Nagath opustí, odstartuje také LASHAT a opět zrekonstruovaný CANTLEREY, krátce předtím, než je planeta izolovaná jednosměrným štítem2). Zatímco Merioun na Nagathu převezme hlídku, opustí družina válečníka soustavu Cepor3). Vironauti z lodí LASHAT, EXPLORER a LOVELY BOSCYK se rozhodnou odletět do galaxie Siom Som4).

15. června 429 NGL oddělí segment 144 PENDULUM od svazku EXPLORERŮ, aby informoval Mléčnou dráhu o zkušenostech vironautů se zázraky vychvalované Stalkerem. PENDULUM je ale již po šesti hodinách přepadena neznámým5).

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál