Perry Rhodan 1257 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1257
Název:Poslední bitva
(Die Letzte Schlacht)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1985
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 429 NGL = 4016
5000 let zbrojení - den boje nastává
Hlavní postavy románu:

Doran Meinster, Agid Vendor, Colophon Bytargeau a Mirandola Cainz - Hanzovní specialisté se osamostatní

Reginald Bull - Terranec v duševních poutech

Arxanxer - »Strážce pokladu«

Quarskigar - Admirál z Ciclaunu

Volcayr - Elfahder zasahuje

Když se Reginald Bull koncentruje na Permit, ukáže se malý hologram Stalkera a vysvětluje, že Věční válečníci mají neúprosný kodex, jehož mravní zásady Nařízení poslušnosti, Nařízení cti a Nařízení boje. Filozofií válečníků je Permanentní konflikt, jehož koncem je zrada Nařízení válečníků, což je synonymem se ztrátou cti. Rukavice, která se už neuvolní od Bullovi ruky, převezme kontrolu nad Terrancem a přinutí ho způsobit Poslední bitvu. V roli válečníka vede Bull pozemní operace koloniálních Cloreoňanů. Nakonec vyhledá Ge Droonen, Ge Hardinin a Ge Vullnenen neboli »vědomí« Cloreoňanů, kteří mezitím opět získali vládu nad »tělem«, nabídne se jim jako vojevůdce a koordinuje nasazení nových speciálních oddílů »těla«. Poté se vrátí opět zpět ke koloniálním Cloreoňanům.

Mezitím se Hanzovní specialisté Doran Meinster, Agid Vendor, Colophon Bytargeau a Mirandola Cainz, kteří neschvalují liberální poměry ve svazku EXPLORERu, pokoušejí přesvědčit ostatní Vironauty ze segmentu 1257 ARMAGEDDDON a odletí na Poustevníka, aby jednali ve smyslu Kosmické Hanzy. Tam se dočasně dostanou do zajetí Arxanxerů, kteří hlídají Cloe-Trax-Whuo, před pěti tisíciletími tajným spolkem vědců a umělců založené místo, na kterém se ukrývají nenahraditelné kulturní památky Cloreonů. Nakonec se čtyři Vironauti dostanou k Elfahderovi a oznámí, že jsou připraveni mu sloužit.

Bezprostředně před propuknutím války zavolá Volcayr admirály koloniálních Cloreonů, »Vědomí« a Bulla k sobě a prohlásí Poslední bitvu za skončenou. Jako Kalmerem nasazený soudce prohlásí Elfahder, že střetnutí bylo nerozhodné a jak koloniální Cloreoňané, tak i organismoví Cloreoňané obstáli ve zkoušce Věčného válečníka. Jsou hodni být přijati do jeho říše a dostanou za odměnu transmiterovou techniku. Bullovi řekne Volcayr, že z něj rukavice nedělá žádného válečníka, nanejvýš tak válečníka-čekatele. Poté se Elfahder stáhne se čtyřmi Hanzovními specialisty pryč1).

Dříve než EXPLORER zachytí nouzové volání z operační oblasti LASHATu2) a odletí za ním, odhodí Bull Permit do slunce Virgo-Tor3).

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál