Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1253
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1253
Název:Odjezd do Erendyry
(Aufbruch nach Erendyra)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1985
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 429 NGL = 4016
Vironauti na cestě - Elyšský prstenec zvěstuje neštěstí
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - Galaktik na cestě k Elyšskému prstenci z Erendyry

Stronker Keen a Lavoree - mentoři na EXPLORERu

Doran Meinster - muž řádu

Grosznik - zapřisáhlý sběratel

Cruhl - vládce mrtvé planety

Společně s LASHATem a LOVELY BOSCYKem odlétá z 1600 segmentů spojený konglomerát EXPLORER, který 1. března 429 NGL vyrazil z Terry, se 60‘000 Vironauty na palubě do Erendyry. 23. března odpojí 10 tisíc Vironautů, mezi nimi i Fredo Gopher1), svých tři sta segmentů od EXPLORERU, a zamíří do Gruelfinu2). Po příletu do Erendyry se odpojí také Ronald Tekener a Jennifer Thyron s LASHATem a Roi Danton a Demeter s LOVELY BOSCYKem 29. března od Bullyho lodi3).

Svaz EXPLORERu se přiblíží ke sluneční soustavě, jejíž druhou planetu z osmatřiceti obkružuje ve všech barvách se třpytící prstenec, který je pozůstatkem bývalého měsíce. Na povrchu před padesáti lety atomovou válkou zpustošeného světa, který dostane jméno Holocaust, objeví Vironauti zařízení, které občas pomocí gravopulzů koriguje nestabilní Elyššský prstenec, a jsou ohroženy ostnatým pancéřovým vozidlem. Vystoupí z něj Elfahder Cruhl, dva metry vysoký, pancéřovitý tvor s krátkýma, sloupovitýma nohama. Pod polokulovitou přilbou, za jejímiž mřížkami je vidět nazelenalá záře, má dvě zavalité ruce, který končí masivními rukavicemi. Mnoho svislých ostnů dává cizinci vzhled vzpřímeně chodícího ježka4). Cruhl přeruší útok, když jeden Vironaut náhodně zvedne trubku, která se podobá permitu Stalkera. Dříve než se při odpálení vlastního vozidla sám zabije, odvysílá Elfahder zprávu, ve které vysvětluje, že ho jeho pán používal jako strážce planety Gyhdai, její obyvatelé Gyhderové nepřežili pokusy, které prováděli, a vyhynuli. Zemře, protože se dopustil rouhání, když ohrozil bytost, která nosila symbol válečníka. Zároveň varuje Vironauty před nepřemožitelnými zbraněmi, které jeho pán zanechal na Gyhdai, a radí jim, aby letěli k planetě Cloreon, kde by se mohli dozvědět víc o působení jeho pána.

4. dubna dorazí EXPLORER na Cloreon, jedinou planetu systému Virgo-Tor, jehož pět ostatních planet se proměnilo na Elyšské prstence. Bull pojmenuje osamělý svět Poustevník. Bez potíží prorazí třicet segmentů EXPLORERu energetický štít, který obklopuje zdánlivě neobydlenou planetu. Dovnitř působící silné tlumící pole ale zabrání v návratu. Virolodě přistanou na jednom z mnoha polí trosek. V reakci na permit, kdy Bull prezentuje ve vysílání na pozdrav, odpoví Cloreoňané: »Tělo poznalo symbol válečníka. Tělo je vyzbrojené pro válku, připraveno k poslední bitvě.«