Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1245
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1245
Název:Zlý duch z Terry
(Der böse Geist von Terra)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1985
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 429 NGL = 4016
Snomolové nad Zemí - konec je blízko
Hlavní postavy románu:

Fredo Gopher - komunikační specialista

Egin Langford - Fredův zbožňovatel

Kazzenkatt - Sarlengort přichystá Rhodanovi past

1-1-Nannor - Kazzenkattův velitel zásahu

Perry Rhodan - má co dělat se zlým duchem z Terry

Taurec radí Perry Rhodanovi, který je rozhodnut odletět do Sluneční soustavy, aby si vedle BÁZE vzal s sebou také Loolandre, protože její blízkost by mohla Kazzenkatta znepokojit.

14. ledna 429 NGL se 1-1-Nannor snaží několikrát pomocí mentálně řízeného snu zabít Fredo Gophera, který se stáhl do svého rodného města Sandymush v severoamerickém státě North Carolina, ale všechny atentáty ztroskotají. Gopherovi se podaří zjistit, jak Anin Anové lidi psionicky řídí a že on sám bude ovládán Kazzenkattem.

Julian Tifflor poprosí ale Viroimpérium o pomoc, odmítne ale Višnin návrh snílky pomocí mikrominiaturizace a styku s viry vytrhnout z hypnotranzu. Kosmokratka mu poté předá výrok Viroimpéria, že Nekonečná Armada musí okamžitě přiletět do Sluneční soustavy.

Po svém příletu na Terru vyhledá Rhodan s Reginaldem Bullem, Galbraithem Deightonem a Guckym okamžitě Gophera, který proti 1-1-Nanorovi vyvinul zbraň. Před Gopherovou laboratoří ale na Rhodana čeká Kazzenkatt a oznamuje, že probudil »zlého ducha z Terry«, který se sestává z esence nepravostí, které terranské komunikační sítě rozšiřovali o smyslu řádu a o nesmyslnosti chaosu. Jasná záře, kterou rozšiřuje mocný oddíl Snomolů, kteří se jako obrovský zvon shromáždili nad laboratoří, se změní k temně červené, a »Element vedení« předhodí nesmyslnost zdánlivé imunity Swingerů a nositelů buněčných aktivátorů, která sloužila jen k tomu, dostat Rhodana na Zemi. Samotný Gopher vzdoruje posílenému psionickému záření Snomolů a se svým psí-pulsorem předstoupí před 1-1-Nannora. Sat-Techno se zřítí, a Anin An následují z mentálního depotu a Loolandre vycházející volání Ordobana. Umírající velitel »Elementů techniky« oznamuje Gopherovi, že patří k národu ze vzdálené galaxie, který kdysi tvořil část Nekonečné Armady. Když se svou snahou, stát se pomocí život prodlužujících systému nesmrtelnými, vzbudili v Ordobanovi odpor, přijali pomoc Pána Elementů na překonání psionické bariéry kategorického impulzu1) a opustili Armadu. Pán Elementů naučil Anin Any získat nesmrtelnost skrze převzetí robotských těl, vzal jim ale tak vzpomínky na jejich původ a udělal z nich Element Dekalogu. Přemístěním mozků do Sat-Techu ale Anin Anové získali své vědomosti zpět. »Zlý duch z Terry«, vysvětluje 1-1-Nannor před svou smrtí, byl asi tvořen energií, kterou Anin Anové získali při napojení na komunikační sítě.

Zatím co se Anin Anové znovu připojí k Nekonečné Armadě, probudí se Terranci ze svého hypnotranzu, ve kterém věřili, že vedou normální život2).

O něco později v BÁZI prozradí Gesil Rhodanovi, že s ním čeká dítě3).

Pln strachu se mezitím připravuje Kazzenkatt na splnění rozkazu, který mu Pán Elementů pro případ neúspěchu zadal.