Perry Rhodan 1258 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1258
Název:Hvězdná horečka
(Sternenfieber)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1985
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 429 NGL = 4016
Hledají EDEN II - a ztroskotají v kosmické pasti
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan hledá EDEN II

Gesil - Rhodanova žena čeká miminko

Si'it - Bluesan na BÁZI

Oros Kalackai, Y'Stürüx, Shastru Drummon, Lynda Konthal a Tango Cavarett - Vironauti na cestě vesmírem

Aby od Porleyterů1) získal informace potřebné k vypátrání EDENU II, odlétá Perry Rhodan2) s BÁZÍ koncem února roku 429 NGL do Nového Moragan-Pordhu3). Během letu do M 3 cítí Gesil empatické spojení se svou nenarozenou dcerkou. Ve skutečnosti, že je Bluesan Si'it4) najednou s Muurtským červem přemístěn z Virolodi do BÁZE, vidí Rhodan, že ID schvaluje jeho úmysl. V systému Aerthan3) narazí BÁZE na 100 velkých útvarů, které se podobají radioteleskopům. Černé kosmické lodě transportují tisíc kilometrů širokou a deset kilometrů dlouhou, z formovací energie vytvořenou Möbiovu pásku jako družici do sluneční korony.

Současně také Virolodě hledají EDEN II. Posádka NAGELIA6) složená z Ertrusanů ze Zaltertepe5), se kterými se v lodi tajně zdržují Siganci, objeví na zlatém asteroidu zašifrovanou výzvu odletět na určitý bod v prázdném prostoru. Stejné poselství najdou Bluesané z LÜLLÜBYRu na molkexovém asteroidu7) a Vironauti BLOODY MARY, kteří se chápou za Hvězdné bojovníky, v paměťovém krystalu vraku kosmické lodi. BLOODY MARY ale nejprve následuje nouzové volání Virolodi ORCHIDEE k potomky Lemurů obývanému světu Cyma ve Velkém Magellanově mračnu. Vironautky z ORCHIDEE, příslušnice ženské organizace »Hnutí za zklidnění universa«, byly při pokusu sjednat mír v mocenských blocích Cymy, zatčeny jako zdánlivé špiónky a z části zabity. Když se bojovníkům BLOODY MARY nepodaří osvobodit ženy z moci Cymanerů, jejichž civilizace odpovídá Zemi uprostřed 20. století, dá jim létající, vejčitý útvar, který nezná své jméno, druhou šanci, zatímco je přesune časem a vyzve je poté nakonec vymazat souřadnice z paměťového krystalu. LÜLLÜBYR stejně jako NAGELIA narazí v prázdnotě mezi Mléčnou dráhou a galaxií M 33 na neznámou překážku. Čtveráčtí Siganci se pokusí s Ertrusany zajmout z kosmické pasti pocházející Ishanee, ale pak se překvapivě ohlásí vousatý hominid, který si říká Magus Coyaniscatsi, a vysvětluje Vironautům, že s pomocí své křišťálové koule způsobil pozvolnou likvidaci kosmické pasti už celé věky vymřelých Ishanee. Slibuje Ertrusanům, že jim pomůže při hledání EDENU II.

Během těchto událostí objeví v cizím, sklovitém médiu nomád, který své pravé jméno zapomněl, že se jmenuje Shadow Javelin a podle všeho hledá klenot Šťastného z Lullaby. Jeho sestra Bansheeroom si vzpomene na chlad nějaké věže a věří, že je částí snu. Před oběma se objeví tři nepravidelné, slabě zářící útvary.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál