Perry Rhodan 913 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 913
Název:V zemi obrů
(Im Land der Riesen)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Hra na schovávanou na Zaltertepe - planetě Ertrusanů
Hlavní postavy románu:

Tramton Kalackai - šéfkybernetik z Nagelie

Kenar Tomp - starosta z Nagelie

Bagno Cavarett - Kalackaiův soupeř

Bervos Mudies - premiér siganské osady na Zaltertepe

Nistor a Baya Gheröl - Helk a jeho cestující se dostanou do kosmické pasti

Při návratu do normálního vesmíru unikne Nistor, v jehož nitru se nachází Baya Gheröl, kosmické lodi maskované za černou díru. S ní chtějí bývalí siganští specialisté USO Sydell Ligulla, Apars Cloner a Varus Lago, kteří už existují jen jako mozky, odklonit patroly Larů a Supertěžkých z poblíž ležící tajné kolonie jejich národa na Zaltertepe. Když se jejich pasti podařilo zničit padesát sedm velkých bojových lodí Supertěžkých, byla jejich základna zasažena. Mozky trojice přežili ve FUSE-FER kapsli. S tou se přesunuli do vraků lodí Supertěžkých a udělali si z nich novou základnu. Od té doby Siganci přilákali tři SVE-křižníky a jedenáct válcových lodí Supertěžkých a zničili je. Přitom používají projekci terranského těla, kterého nazývají Sindbad.

Podle dat od tří siganských agentů pronikne Halk k planetě Zaltertepe v dvojhvězné soustavě Hefderad, která je tvořena modrým obřím sluncem a temně rudým trpaslíkem. Zaltertepe s gravitací 2.77 gravů je třetí planetou, která na stabilní dráze krouží kolem Hefderad-Alfa, modré komponenty dvojhvězdy.

Na Zaltertepe založili ertrusanští kolonisté město Nagelia. Ačkoliv zaltertepští Ertrusané ze srandy všechny poruchy a neštěstí svádějí na Sigance, vůbec netuší, že se na jejich planetě skutečně nachází tajná siganská subkolonie. Siganci obývají Mater, jeden ze stromů v oblasti Nagelie. Mater je 130 metrů vysoký a průměr kmene má ve spodu kolem dvaceti metrů. Uvnitř stromu jsou ale malí lidé ohrožování pronikavou Pilobolus Zaltertepeus matris, agresivní plísní. Mnoho Siganců zemřelo, když do jejich obydlí plíseň explozivně pronikla.

V ponorce pronikne 81.49 milimetru velký subfrekvenční kybernetik Bagno Cavarett společně s Heliosem Margosem a Mobai Catusem skrz přívod živin do žijící plazmatické komponenty ertrusského centrálního počítače. V počítačové centrále Ertrusanů, která je vedena Tramtonem Kalackaiem, si Siganci vybudovali »Superpoziční centrum«. Cavarett se pokouší s pomocí počítače vyřešit problém s Pilobolus. Hyperoscilace, které při výpočtu nastanou, ovlivní počítač a ten k padesátiletému jubileu funkce ertrusanského starosty Kenar Tomap vytvoří posměšnou báseň.

Protože to vzbudí podezření, že na Zaltertepe skutečně žijí Siganci, začnou Ertrusané systematicky po malých lidičkách pátrat. Cíleně jsou prozkoumávány stromy uvnitř města. Když mladý Ertrusan Kinnik Tucka při průzkumu udeří pěstí do Materu, vypadne ze stromu siganský potrubní vlak. Sebedestrukční zařízení přivede vlak k výbuchu, a tak Ruko Mamock, velitel pátrací čety, považuje nalezený kus za zbloudilou silvestrovskou raketu, zejména poté co zjistí, že příslušný strom je prorostlý houbami.

Nistor, který o něco později přistane na Zaltertepe, je Ertrusany považován za siganskou velkobojovou a zásobovací loď.

Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál