Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 914
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 914
Název:Setkání na Zaltertepe
(Begegnung auf Zaltertepe)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Dobrodružství v zemi obrů - a ve městě trpaslíků
Hlavní postavy románu:

Baya Gheröl - mladá Terranka mezi dvěma frontami

Nistor - Helk Zdrojoznalce

Bagno Cavarett a Bervos Mudies - prominentní členové siganské kolonie na Zaltertepe

Tramton Kalackai, Kenar Tomp a Quopa Xucko - vůdčí osobnosti z tábora Zaltertepských Ertrusanů

Zatímco Ertrusané pod velením Ruko Mamocka se třemi lehkými křižníky NAJA, HYDRURGA a ONAGER pátrají po zdánlivé siganské kosmické lodi, která přistála tři tisíce kilometrů od Nagelia, vypukne mezi nimi epidemie, která se vyznačuje ztrátou vzpomínek. Je vyvolaná jedem stejných hub, která ohrožuje také Sigance. Člen městské rady Wapuk Torök zbaví moci nemocného starostu Kenara Tompa a nechá Ruko Mamocka zatknout. Quopa Xucko, velitel vesmírného komanda Zaltertepe, je také zatčen. Ve vězení ale objeví tajný vstup do podzemní siganské loděnice a může tak uniknout.

Segmenty Nistoru se mezitím schovávají v jednom hvězdnými nomády založeném kultovním místě, u 380 metrů vysokého kamenného monolitu Khancobanova skála. S kulovitým segmentem devět letí Baya Gheröl do Nagelie a narazí na Bagno Cavaretta a Sirke Fogela, kteří se skupinou devíti dalších Siganců pátrají po místě přistání Helku. Dívka přemluví Sigance, kteří s ní navštíví úkryt Helku, aby opravili jeho pátý segment, který byl poškozen v boji s Boytem Margorem1). Vzhledem k rozsahu poškození převezou Siganci segment do své podzemní haly.

Při práci jsou napadáni Jewelly, maličkými kožešnatými zvířaty s jedovými žlázami, které Pankha-Skrin bez jeho vědomí integroval do Helku jako pojistné opatření, které bylo nyní ovlivněno pětidimenzionální oscilací vražedných hub. Pomocí neutralizačního záření odstraní siganštní vědci kolem specialistky na houby profesorky Angely Kysoli nebezpečí. Spolupracovník profesorky Kysoli Moboi Cutus objevil před několika dny prapůvodní formu vražedných hub. Z ní vědci zjistí, že za mutaci houby je odpovědné záření jejich siganských antizaměřovacích agregátů.

Mezitím je Baya Gheröl s Lairovým okem objevena Ertrusany Torpelem Kifftickem a Zikkerem Zorackem, kteří jí odvedou k Wapuku Torökovi. Když chce Torök bez rozpaků malou Terranku podrobit mechanickému výslechu, způsobí sabotáž Quopa Xucka celkový energetický výpadek. Zikker Zorack se snaží Bayu zachránit, ale Nistor vyzve Ertrusany ultimativně, aby dívku a oko vydali, a hrozí zničením jejich počítačového centra. Baya ale nechá Helkovi vyřídit, že chce zachránit Margora a jeho přátele z hyperskrýší1), a zmizí i s okem. Nistor se okamžitě vydává jí hledat2).

Wapuk Torök je poražen a umírá. Přemožení vražedných hub utuží pevné přátelství mezi ertrusanskými a siganskými kolonisty na Zaltertepe3).