Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 912
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 912
Název:Oddíl zuřivců
(Die Truppe der Berserker)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586 / 3587
Boyt Margorův triumf - a porážka
Hlavní postavy románu:

Boyt Margor - mutant z Gäa se chytí do vlastní pasti

Baya Gheröl - vězeňkyně Boyta Margora

Nistor - prohnaný robot

Julian Tifflor - První Pozemšťan provede preventivní opatření

Goran-Vran, Fanzan-Pran a Lank-Grohan - loowerští agenti na Teře

Boyt Margor zrekrutuje na Jota-Tempesto dva tucty nových paratendrů, které ubytuje ve velkoskrýši 2. Když s osmi paratendry koncem roku 3586 napadne Jatka 5, čerstvé maso zpracující závod uprostřed pampy, aby si opatřil proviant, je Tempester Jako zraněn jedním býkem. Z jeho výpovědi se vedení LSP dozví o hyperskrýších Gäajského mutanta. Po výslechu Branem Howatzerem, Dunem Vapidem a Eawy ter Gedanem1) jeden a půl roku starý Tempester zemře. Jako příčina smrti je stanovena sešlost věkem.

Při návštěvě na Jota-Tempestro se Boyt Margor od Guntrama Perese dozví, že střední délka života Tempesterů je jen deset let, že se vyvíjejí dalece rychleji než jiní lidé a jsou schopni krátkodobého nadliského výkonu. Protože tyto výbuchy agrese jejich metabolizmus extrémně zatěžují, musí po každé fázi agrese následovat fáze regenerace. Déle trvající fáze agrese by způsobila rapidní stárnutí Tempestrů a rychlou smrt. Protože jen u Tempesterů, ne ale v ostatních živočiších Jota-Tempesto, se vyskytuje orgánu podobné, karcinomatózní hypertrofie, která řídí tělesný metabolizmus a ovládá výbuchy agrese, se Peres domnívá, že jsou produktem biologického experimentu. Klíč k tajemství podle něj leží uvnitř chrámu Tancující panny. S třiceti novými paratendry se Boyt Margor odebere do velkoskrýše 2.

O něco později vstoupí Margor se čtyřmi tempesterskými paratendry na GONDERVOLD, který byl na příkaz Juliana Tifflora vyklizen. Siganci Vavo Rassa a Rayn Verser, kteří navzdory Tifflorově rozkazu zůstali na loowerské lodi, se stačí včas ukrýt2). Protože Nistor pozná, že mutant má Oko, klíč k materiálnímu zdroji, nechá se od Margora odvést do velkoskrýše 2.

Tifflor informuje nyní Loowery na Marsu o příletu GONDERVOLDU, a Hergo-Zovran se dozví o osudu Pankha-Skrina3). Loowerové jsou ochotni podpořit Terranci proti Boytu Margorovi. Při pokusu unést vůdčí špičky LSP a Loowerů během konference v Impérium-Alfa, padne Boyt Margor krátce na to do Tifflorovi pasti. Až na Van Renekkona byli totiž všichni členové vlády stejně jako Loowerové nahrazeni maskovanými bojovými roboty.

Margor prchne s terranským radou pro výuku a umění na Jota-Tempesto. Tam se Guntram Peres snaží proniknout do nejsvětějších částí chrámu. Tempesterka Gota zabrání Margorovi, aby se k němu přidal. Poté umírající Peres krátce na to objeví, že se jedná o sto let starou stanici Arasů. On sám byl strážcem stanice, pomateným starým Arasem, napaden. Od Galaktického lékaře se Peres dozvěděl, že Arasové se dvacet pět let po invazi Larů4) pokoušeli, pomocí biologické manipulace s terranskými obchodníky vytvořit superbojovníka proti invazorům. Takto vznikli Tempestorvé, kteří byli umístěni do několika osad. Před asi padesáti lety přinesla jedna trpasličí bytost na Jota-Tempesto sochu »Tančící panny«. Jeden Aras se dostal do moci sochy a věřil, že od ní přijímá povely. Zabil trpaslíka a své vlastní druhy, aby jí získal do svého držení, a od té doby se považoval za vládce tajné říše. Před několika lety socha ale zmizela. Peres zemře, Margor zabije také starého Arase. Nemá žádné pochybnosti o tom, že zmizelá socha byla psychoda Pra-Zwotterů5).

Když se Margor s padesáti Tempestery vrátí do velkoskrýše 2, je přemožen devíti segmenty Nistora. Helk si vezme o oko a zmizí společně s Bayou Gherölovou, která se s ním mezitím spřátelila, s neznámým cílem, zatímco Margor a jeho paratendři zůstanou zajati v hyperprostorové kobce6).