Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 902
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 902
Název:Dívka a Loower
(Das Mädchen und die Loower)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586
Konflikt mezi lidmi a cizinci – hrozí okupace Země
Hlavní postavy románu:

Baya Gheröl - dítě jako velvyslankyně entelechie

Hergo-Zovran - šéf Loowerů hrozí, že nechá obsadit Zemi

Goran-Vran - Loower, který začíná chápat lidi

Boyt Margor - Gäajský mutant způsobí nepokoje

Valdo Susper - nový paratender Margora

Když Julian Tifflor Goran-Vranovi na radu Jennifer Thyronové dovolí volný pohyb v Impérium-Alfa, aby tak Loowerům ukázal dobrou vůli a získal jejich důvěru, přeruší Goran-Vran mentální spojení s Hergo-Zovranem, protože nechce prozradit tajemství svých hostitelů.

V Řecku zajme komando LSP 17. listopadu 3586 s podporou Brana Howatzera, Duna Vapida a Eawy ter Gedana1) Boyt Margorovu základnu na poloostrově Athos2). Podle instrukcí na pásce namluvené Margorem pro jeho paratendry, nastraží agenti LSP kontejner se zásobami jako past pro mutanta. S pomocí psí-afiního Valdo Suspera, který má pod kůží na hlavě implantován vysílač, má být nalezen Margorův úkryt, ale Gäajský mutant odnese Suspera, ze kterého udělá paratendra, do jedné hyperskrýše a zmaří tak pronásledování.

Aby Loowery a Terrance proti sobě poštval, navštíví nakonec pomocí distančního skoku Devítivěžové zařízení na Marsu a pod krycím jménem Frath Koban se spojí s Hamanem Gherölem, ze kterého udělá také svého paratendra. Když Hergo-Zovran a Lank-Grohan chtějí Bayu Gherölovou poslat jako velvyslankyni na Zemi, pronikne Margor společně s pěti paratendry znovu do Devítivěžového zařízení, simuluje přitom akci LSP a dívku unese. Nepodaří se mu ale získat Bayu pod svou kontrolu. Hergo-Zovran hrozí invazí na Zemi, pokud mu Terranci Bayu ihned nevydají. Julian Tifflor pošle poté Goran-Vrana rychle na Mars, aby tam Troskolida přesvědčil o nevině Terranců. Když Goran-Vran Margora při návratu do Devítivěžového zařízení pozná a objeví oko na přilbě mutanta, uzná Hergo-Zovran, že terranská vláda nenese žádnou odpovědnost za krádež oka a únos Baya, a stáhne své ultimátum. Je dokonce připraven v budoucnu Terrancům důvěřovat3).