Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 878
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 878
Název:Impulzy z nicoty
(Impulse aus dem Nichts)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:PAN-THAU-RA
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586
Mutant se stává psí-bombou - cizí signály ho nabíjejí
Hlavní postavy románu:

Boyt Margor - mutant se stane psí-bombou

Niki Saint Pidgin - podivuhodný "idiot"

Dun Vapido, Eawy ter Gedan a Bran Howatzer - Margorovi zapřísáhlí protivníci

Duade - rozdvojená plazmatická bytost

Gnogger Zam a Jarkus-Telft - vědci z národu Troskolidí

Na planetě Alkyra II čekají Troskolidi1), kteří sami sebe nazývají Loowerové, na impuls, objektu, který jejich předkové před věky ukryly na cizí planetě2), který se objevuje každých 226‘000 let. Když se Loowerové před pěti generacemi vrátili na Alkyra II, podmanili si telepaticky vládu Duadů, velkých, amébovitých plazmatických bytostí, které díky záření jejich Devítivěžových zařízení1) získali inteligenci. Impulz, který přijde opožděně, je jiný než normálně. Dva mladí Loowerové Jarkus-Telft a Gnogger-Zam se rozhodnou po dohodě se starým Gleniss-Gemem vyhledat úkryt objektu, aby zjistili příčinu zpoždění a modifikace impulzu. K tomuto účelu zachrání Saqueth-Kmh-Helk, který se na Alkyra I skrývá v lávovém jezeře. Duade, které vznikají dělením a které Loowerové umístili na první planetu Alkyry, aby chránili tamní sklady, se snaží Jarku-Telfta a Gnogger-Zama využít, aby si opatřili Helk. Loowerové, kteří vedle svého normálního vědomí disponují schopností entelechického myšlení, ale plazmatickou bytost oklamou a omráčí pomocí neurotoxinu.

V červenci 3586 přednese Vargas Denner, referent pro otázky vnitřní bezpečnosti Juliana Tifflora3), Prvnímu Pozemšťanovi návrh, aby kvůli vnitřním tlakům, které způsobuje návrat miliard lidí zpět na Zemi, založil pro obranu Terry tajnou organizaci VOSA. Protože se intuitivně domnívá, že Denner chce z VOSY udělat nástroj moci pro své sobecké účely, Tifflor požadavek odmítne, a referent, paratender Boyta Margora, informuje svého pána. Ten se ukrývá v klinice pro duševně nestále a abnormální lidi, kterou založila Společnost pro zkoumání paranormálních jevů (GEPAH) v obnoveném Athénském klášteře na řeckém poloostrově Agion Oros. Je bezmocně nabíjen silnými psionickými impulzy, které stále zesilují, a musel se proto vzdát kontroly Payneho Hamillera, což u něj vyvolalo částečnou amnézii4). Kvůli svému pomatení zabije mutant Dennera. Margor je ošetřován parapsychologem Ove Hermstedem, psionikem Dentrovem Quillem a parafyziologem Guntramem Peresem, třemi paratendry, ale jedinou útěchou pro Gäajského mutanta představuje Niki, duševní 17ti lety ztroskotanec, který pochází se Saint Pidgin, planety žlutého slunce Pidgin5), a vášnivě miluje puzzle. Přijímá Margorovu psionickou energii a zabrání tak dočasně, aby se mutant nestal psí-bombou.

Dennerovo mrtvé tělo, které je objeveno v odpadním zařízení GEPAHU, přivede Brana Howatzera, Duna Vapida a Eawy ter Gedana6) na Margorovu stopu. Zatímco Vapido získává důvěru Niki Saint Pidgina, zjistí Eawy ter Gedan, že impulzy, které Margora mučí, mají svůj počátek v Horním Egyptě. Tři mutanti se odeberou do kláštera Megiste Lawra, kde Margor bydlí, a navrhnou mu, aby opustil Zemi, zatímco oni budou pátrat po zdroji psionické energie. Musí ale uprchnout, když se jejich protivník pokusí poštvat na ně Nikiho.