Perry Rhodan 837 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 837
Název:V poutech neutronové hvězdy
(Im Bann des Neutronensterns)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3584
Hvězdná past je nastavena - Keloskové se vrací domů
Hlavní postavy románu:

Julian Tifflor - šéf NEI

Tako Kakuta - Tifflorův duševní partner

Kershyll Vanne - 7D-muž v překérní situaci

Hotrenor-Taak - velitel Larů je zklamán

Kempah - strážce "Troskolidí"

Aby zjistil, zda neutronová hvězda Arcur-Beta skutečně, jak předvídají Kershyll Vanne a Keloskové, několik měsíců před koncem svého degenerativního procesu skutečně vykazuje transmiteru podobné efekty, přinutí Hotrenor-Taak Kelosky a 7D-muže odletět na jeho SVE-lodi GÜROSOLL (ZKOUMAČ) ke stabilizující se černé díře. Během příprav předhazuje Sessana-Taal, přítel a poradce Hotrenor-Taaka, Apoštolovi Hetosanů své pochybnosti o oprávněnosti larské politiky útisku.

Mezitím odlétá ALHAMBRA pod velením Codena Gonze s Julianem Tifflorem, který převzal vědomí Tako Kakuty, s Provcoňanem Roctin-Parem1) a Variem-500 do sektoru Arcur. Vario nosí masku Sanssouqse, se kterým se seznámil v jeskyních na Olympu2) a říká si Arpad Gunter. Díky 111 Halutským lodím3), které se postarají o odvedení pozornosti, se ALHAMBRA nepozorovaně dostane do systému Paarft. Se space-jetem SOLO přistanou Tifflor/Kakuta, Roctin-Par a Vario na Houxelu a sekají se v opuštěné stanici s Kempahem, strážcem devítivěžového zařízení Troskolidí4), kteří se novou strukturální trhlinou4) dostali na Paarftské planety. Kempah, jehož metr vysoké, humanoidní tělo nese místo hlavy kamenu podobný útvar, omráčí Tifflora a Roctin-Para, protože doufá, že se s pomocí jejich nepřátel, kteří manipulují neutronovou hvězdou, bude moci vrátit ke svému majáku. Vario-500 ho ale přemůže.

Aby zabránil podvodu při pokusu Kelosků, vstoupí Hotrenor-Taak se čtyřmi dalšími Lary na palubu GÜROSOLLU. Teprve poté co pět Larů loď v blízkosti Arcur-Beta na pomocném člunu opustí, přenese Tifflor/Kakuta Vanneho teleportací do bezpečí na Houxel. Loď s Kelosky dorazí do hyperenergetické zóny, která Arcur-Beta obklopuje. Poté co Tallmark vznikající černou díru šestidimenzionálními impulzy nastaví a tak z ní konečně udělá past pro Lary, je GÜROSOLL vyzářen a vydává se na cestu k Císařovně z Thermu.

Když Hotrenor-Taak se svými společníky přistane na Houxelu, nařídí Vario Kempahovi, aby je omráčil, a na oplátku mu umožní návrat skrz strukturální trhlinu. S tvrzením, že je jen projekce, předstoupí Vanne před omráčeného Hotrenor-Taaka a ujistí ho, že se černá díra stabilizuje do pěti měsíců. Poté co Lara přesvědčí, že získal přístup do galaxie Koncilu, opustí Houxel a vrací se na SOLO zpět k ALHAMBŘE5).

Aktuální data:
26.1.2022
1565 před NGL
1. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459605.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál