Perry Rhodan 836 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 836
Název:Vize dokonalosti
(Vision der Vollendung)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3584
7D-muž se musí rozhodnout - ráj nebo lidstvo
Hlavní postavy románu:

Kershyll Vanne - rebel proti ID se musí rozhodnout

ID - superinteligence pracuje na Vizi dokonalosti

Albun Kmunah, Hito Guduka, Pale Donkvent, Indria Vecculi, Ankamera a Jost Seidel - Vanneho partnerská vědomí se dočkají ráje

Hotrenor-Taak - velitel Larů

Hotrenor-Taak žádá od Kershylla Vanneho1) a od Kelosků důkaz pro funkčnost vznikající černé díry a nakonec požaduje, aby jí Keloskové pro jistotu prošli před Lary. Aniž by tušil, jedná tak přesně podle plánu Kelosků, kteří zamýšlejí pomocí černé díry následovat své druhy a vstoupit do Císařovny z Thermu2).

ID mezitím Albuna Kmunaha, Hito Guduka, Pale Donkventa, Indiru Vecculi, Ankamera a Josta Seidela odděleně přesune do vize EDENU II: plocha o průměru 9635 kilometrů vniklá po rozříznutí Goshmos Castle na dvě půlky byla přebudována na mnohotvárnou krajinu. Vědomí konceptů, která se zde mohou bezstarostně věnovat umění, vědě a dalším zájmům se stále více slučují do homogenních osobností. Koncepti tak získají formu nesmrtelnosti. Navštěvují světy, kolem kterých EDEN II prolétá, zatímco se v etapách vzdaluje od místa svého vzniku. Koncepti se stále více sdružují ve vícenásobné koncepty a získávají tak další schopnosti, které zvyšují jejich svrchovanost nad normálními lidmi. Na konci tohoto vývoje stojí kompletní splynutí všech konceptů v novou superinteligenci.

Nakonec pošle ID Kmuhana, Guduka, Donkventa, Vecculi, Ankamera a Seidela ve Vanneho těle zpět, ale Sedm-D muž letí nejprve s larským šéfvědcem Sessana-Taalem v SVE-křižníku k planetě Houxel3), která je stále častěji zasahována pětidimenzionálním přepětím z hektické zóny hvězdy. Vyhodnocení Vanneho pozorování potvrzuje, že úniková rychlost z povrchu Arcur-Beta se již velice přiblížila k rychlosti světla, takže přeměna trpaslíka v černou díru je bezprostředně před svým koncem.

Mezitím se Vanne z podnětu svých spoluvědomí zúčastní vize dokonalosti. Ačkoliv zpočátku fascinovaně touží po životě na EDENU II, rozhodne se šest zbylých vědomí vyhovět Vanneho přání žít jako člověk a sloučí se s ním. Poté co 7D-muži zprostředkuje utrpení lidstva, akceptuje superinteligence Kershyll Vanneho rozhodnutí a oznámí mu, že koncepty jsou i pro ní jen vedlejší uličkou evoluce, zatímco její hlavní zájem i nadále patří lidstvu4).

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál