Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 877
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 877
Název:V moci LARDU
(In der Gewalt des LARD)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:PAN-THAU-RA
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586
Terranec a čtyři Wyngerové - zajatci cizí moci
Hlavní postavy románu:

Hytawath Borl - Terranec v moci LARDU

Demeter a Plondfair - Borlovi společníci

Tarmair a Cainstor - dva hledači pravdy z Quostohtu

Díky své výkonnosti a odhodlanosti se Hytawath Borl1), Demeter a Plondfair dokáží osvobodit z moci svých robotských strážců. Na útěku narazí Terranec a oba Wyngerové na Tarmaira a Cainstora a proniknou s nimi hlouběji do neznámého zařízení. Když Borl objeví otvor, ze kterého jsou vidět hvězdy Algstogermathu, pochopí, že jsou zřejmě v obrovské, kulovité kosmické stanici, přičemž Quostoht leží na palubě poblíž dolního pólu. Z geometrie chodeb a rozměrů Quostohtu, který zabírá kruhovou plochu o průměru asi pět set kilometrů, vypočítá Terranec, že stanice má v průměru alespoň 1100 kilometrů. Skupina vystoupí na úroveň Quostohtu a snaží se za Borlova vedení dosáhnout oblasti nad umělým světem.

Mezitím pochopí Neznámý, který svou říši už tisíciletí neohroženě ovládá pomocí teorie Všehokola2), kvalitu Terranců a rozhodne se jim jako svým zvědům povolit přístup do oblastí stanice, nad kterými už velice dlouhou dobu nemá žádnou kontrolu. Proto se rozhodne nechat skupinku proniknout až k bledé hranici.

Borl a jeho společníci se dostanou na úroveň, na světlem a mlhou tvořenou horní hranici Quostohtu. Tam jsou konfrontováni se zvláštní optickou deformací a mohou z jejího kraje shlížet dolů na zvláštní zemi. Krátce na to létající roboti kosmické stanice Terrance a čtyři Wyngery paralyzují3).