Perry Rhodan 923 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 923
Název:Panika v hyperprostoru
(Panik im Hypperraum)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Zavládl chaos - jsou zajatci páté dimenze
Hlavní postavy románu:

Boyt Margor - Gäajský mutant je zajatcem svého vlastního výtvoru

Gota - Margorova družka

Baya Gheröl - nová vlastnice "Oka

Hotrenor-Taak - Lare se vydává na honbu za UFO

Pyon Arzachena a Alban Visbone - společníci Hotrenor-Taaka

Na Olympu se Lare Hotrenor-Taak setká s Pyonem "Kaktusem" Arzachenou1) a jeho bratrancem Albanem »Egghead« Visbonem, kteří na Targriffe budují Arzachenův Hobby-bazar2). Arzachena oznamuje, že stát Gys-Voolbeerahů na Targriffe prospívá a že všichni členové mezitím přijali původní formu2). S Hotrenor-Taakový SVE-křižníkem GORSELL odletí trojice do Sluneční soustavy. Na palubě se nachází také Sněhová vločka, robot ve tvaru krystalického těla Gys-Voolbeerahů, se kterým Arzachena na Zemi sleduje určitý záměr. Lare chce nejdříve v okrajové oblasti Sluneční soustavy na vlastní pěst vypátrat mateřskou loď UFO, musí se ale svého úmyslu vzdát, protože kvůli akutnímu nedostatku energie vypadnou přístroje jeho křižníku a trup z formovací energie se začíná hrozivě smršťovat.

Distančním skokem dosáhne Baya Gheröl3) jedné z menších hyperskrýší Boyta Marogra, ve které Allan Milestone vyvinul regulátor temperamentu pro Tempestery. Milestone vezme Baye nejdříve Oko, ale s podporou sedm a půl měsíce starého Tempestera Puko, vůči kterému se vydává za »Tančící pannu«, ho znovu získá zpět. Společně s Puko se nakonec pokusí dostat se do velkoskrýše 2, dorazí ale na Jota-Tempesto4), kde musí ale zůstat dlouhých čtrnáct dní, protože jí mladý Tempester ukradne Oko. Když jí Puko, ze kterého se díky používání Oka mezitím stal stařec, nakonec objekt vrátí, přemístí se Baya do velkoskrýše.

Zde se mezitím padesát Tempestrů rapidně rozmnožilo, protože se je Doc Pontak pokusil usmířit pomocí sexuální terapie. Během více než čtyřtýdenní izolace5) stále početnější Tempestové zabili velkou část z původně jednadvaceti terranských paratendrů. Instalací odbourávací komory, ve které se Tempesterové mohou odreagovat během fáze agrese, aniž by způsobili škodu, se hyperfyzik Poul Santix pokusí utlumit vznikající nebezpečí. Terapeutační komora díky vyvolvání iluzů působí také proti klaustrofobii.

Když Baya dorazí do velkoskrýše, je už tato nestabilní, protože Hotrenor-Taakův GORSELL jí a šest dalších kobek se svými modifikovanými agregáty odčerpal energii. Boyt Margor, který si v izolaci z Tempesterky Goty6) udělal svou milenku, věří ale stále ještě ve vizi Poula Santixe, podle které se podaří vytvořit jako planetu velkou superskrýš.

S energií přitékající na GORSELL jsou také obyvatelé skrýše přesunuti do SVE-křižníku. Zatímco Boyt Margor si z Hotrenor-Taaka, Arzacheny a Visobneho udělá své paratendry a s GORSELLEM se vydá k Provconově pěsti7), unikne Baya distančním skokem k Nistorovi na Mars. Pochopila totiž, že Margor její pomoc neocení a předá Oko Hergo-Zovranovi.

Šestidimenzionálními impulzy Devítivěžového zařízení rozhlásí Hergo-Zovran všem roztříštěným skupinám Loowerů, že byly zajištěny jak souřadnice hledaného materiálního zdroje tak i Oko. Protože jen sám Zdrojoznalec ví, jak sehnat dodatečné klíče k materiálnímu zdroji, vydá se Burnetto-Kup8) na expedici k záchraně Pankha-Skrina. Ze vzpomínek na zážitky na Zaltertepe9) radí Nistor, který má vypracovat detaily této operace, Hergo-Zovranovi, aby s sebou na expedici vzal Sigance.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál