Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 915
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 915
Název:Murconův odkaz
(Murcons Vermächtnis)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: kolem 1 milionu let př.n.l. – 3587
V hlubinách kosmického Hradu - mezi strašidly a božskými služebníky
Hlavní postavy románu:

Pankhra-Skrin - Zdrojoznalec v Murconově kosmickém hradu

Tantha - průvodce a pomocník Zdrojomistra Loowerů

Murcon - Mocný byl přelstěn

Tolle Vollei a Hajlik - dva Zaphoorni si troufnou do zakázané oblasti

Na cestě ke Scherirkuhle, tajuplnému místu v nejspodnější oblasti Murconova Hradu, se kulhající Tantha a Pankha-Skrin1), který doufá, že tam nalezne přídavné zařízení k oku, musí tajně dostat přes oblast Volnomyšlenkářů, kteří chtějí zdánlivého Hostinského získat do své moci. Tolle Vollei a jeho milenka Hajlik ale tajně následují Loowera. Pankha-Skrinovi se podaří otevřít mnoha mumifikovanými mrtvolami obklopenou bránu do okrsku, ve kterém Zaphooreni vidí peklo. Nakonec zažene Zdrojoznalec ducha, který zaútočí na Tollena Volleie a Hajlik, aby si pochutnal na utrpení obou Volnomyšlenkářů.

Po několika zkouškách se Loower a jeho průvodci dostanou do zóny, která je svými obyvateli, bledými Zaphoory, nazývána říše Velkého boha Kukelstuuhra. Zatímco imituje ducha Arqualova1), zažene Tantha služebníky Kukelstuuhra, kteří chtějí Zdrojoznalce obětovat svému bohu. Poté zaslechnou Pankha-Skrin a kulhající Tantha telepatický hlas Murcona, který jim vypráví o své minulosti:

Ve vraku objevil Mocný Murcon, obr s dlouhými, vlnícími se vlasy, těžce zraněného Freibeutera Arqualova a odvezl ho na SVĚTÉLKU do svého Hradu. Když se Murcon později vydá, aby následoval VÝZVU2), prosí ho vyléčený Arqualov, zdali by do Hradu nemohl přivést svou družku Irritt.

S každou novou akcí se Mocný stává uzavřenějším a introvertnějším. Ze svých bratrů se už stýká jen s Lorvorcem3), s jehož Hradem je spojen transmiterovým mostem. Arqualov vyvine tajně plán na dobytí Hradu. Po dlouhé době přivede nakonec Murcon Irritt jakož i Arqualova střelmistra Parlukhiana, zaměřovacího důstojníka Tanniserpa, ubytovatele Sinqualora, Lauridiana, velitele zásahové jednotky, a další Freibeutery do svého Hradu.

Když se Murcon asi o dvanáct let později chystá odletět na Bardiocův soud2), nabídne svým hostům, kteří se mezitím rozrostli a je jich dvě stě, flotilu, se kterou by se mohli vrátit do svého původního domova. Dříve než odejde, zaslechne ale Mocný, jak se Arqualov a jeho věrní rozhodují získat Hrad do svého vlastnictví a jeho odstranit. Jen zásobovací mistr Zaaphor4) má proti plánu námitky. Poté přesune Murcon své nejdůležitější věci do centra hradního asteroidu, které je tajnou chodbou spojené se přistávací plochou jeho SVĚTÉLKA.

Při návratu se Murcon ke svému Hradu přiblíží z neobvyklého směru, takže Freibeuterové nemohou provést svůj plán útoku. Když poté na loď Bezčasého zaútočí na přistávací ploše, tak exploduje a zabije sedm z nich. V budoucnu se Freibeuterové snaží Murconův hrad opustit s kosmickými loděmi, nenaleznou ale ani jednu známou galaktickou konstelaci a proto se vrátí zpět. Čtyřiceti členný úderný oddíl, který Arqualov vyšle do podsvětí Hradu, je až na tři muže zničen. Přeživší vypravují, co po masakru řekl dunící hlas: »Tak se mstí Mocný Murcon za nevěrnost svých hostů.«

Aby našli Murcona, vydají se Arqualov, Irritt, Parlukhian, Tanniserp, Sinqualor a Lauridian po dvou dalších incidentech do tunelu, který vede z místa, kde explodovala loď Bezčasého, do vnitřku Hradu4). Tam je Murcon zbaví těl a jejich nesmrtelné tělesné duchy uvězní v hale naplněné modrou září.

Po několika tisících letech se vězňům podaří zhroutit modré energetické pole. Ukáže se ale, že jeho funkcí bylo stabilizovat jejich přízračná těla, a duchové cítí, jak pozvolna ztrácejí síly. Při pátrání po Murconovi naleznou Arqualov a jeho společníci Kukelstuuhry, lidi s bílou kůží, kteří uctívají monstrózní, ještěrovitou bytost. Murconův hlas prohlásí, že duchové jsou za svou vzpouru odsouzeni vytvářet duševní útrapy, kterými se musí živit. Irrittin duch5) prosí Bezčasého, aby mohla Kukelstuuhra, svou kreaturu, oživit, protože je to jediná bytost, která může být ostatním pěti duchům nebezpečná.

Toto vyprávění přesvědčí Pankha-Skrina o tom, že jen on sám může od Murcona získat klíč k materiálnímu zdroji. Tolle Vollei a Hajlik jsou stále ještě rozhodnuti cizího hostinského chytit.