Perry Rhodan 918 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 918
Název:Hrob Mocného
(Das Grab des Mächtigen)
Autor:William Voltz
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Chtěl přelstít smrt - a zemřel dvakrát
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan a Atlan - Terranec a Arkonidan v Lorvorcově Hradu

Ganerc-Callibso - Bezčasý je pokládán za Lorvorca

Pankha-Skrin - Zdrojoznalec Loowerů

Cerveraux - oběť hrozivé matamorfózy

Lorvorc - Mocný zemře dvakrát

Pankha-Skrin napadne Cerverauxovi dceřiné systémy a pomůže Perrymu Rhodanov a Atlanovi. Pamětliv Laireho vyprávění1) pozná Perry Rhodan, že Zdrojoznalec přísluší k národu, které robotovi kosmokratů kdysi ukradl oko. Společně proniknou Terranec, Arkonidan a Loower do věže, ve které se nachází Cerveraux. Stále slábnoucí projeví stavitel domněnku, že jeho metamorfóza souvisí s procesy v Lorvorcově hrobě.

Mezitím pronikne Ganerc-Callibso do nitra Hradu a objeví hrob svého bratra Lorvorca, jehož tělo spočívá pod transparentní pyramidou. Roboti v pohřebním zařízení pokládají Ganerca za Lorvorcovo nové ztělesnění. Bývalý Mocný si vezme klíč k materiálnímu zdroji a dozví se od Merrica, velitele stojů, že Lorvorc po potrestání Bardioca2) svůj Hrad ze strachu před odvetnou akcí kosmokratů zničil a spáchal sebevraždu. Aby ale mohl znovu vstát z mrtvých, nechal Mocný svá buněčná jádra vložit tajně do těla Cerverauxe.

Ganerc-Callibso dorazí ke Cerverauxovi v okamžiku, kdy jeho tělo pukne, a pochopí, že se Lorvorcův plán nepovedl. Pln bolesti zabije malý Bezčasý monstrózní bytost, která vyleze z neživého těla bývalého stavebníka. Také dceřiné systémy Cerverauxe zaniknout.

Ganerc-Callibso předá Lorvorcovu část klíče Pankha-Skrinovi. Lorvorcovi roboti nyní poznají svůj omyl a zaútočí na Ganerca, Rhodana, Atlana a Loowera, kterým se ale podaří utéct ke svému space-jetu a odlétnout k BÁZI.

Zde se z údajů Zdrojoznalce podaří zjistit, že se Lairovo Oko a flotila Hergo-Zovrana nachází ve Sluneční soustavě. Laire, který chce Pankha-Skrina zabít, požaduje, aby BÁZE okamžitě odletěla do Mléčné dráhy, ale Rhodan trvá na svém plánu, s pomocí kosmických Hradů objevit přístup k materiálnímu zdroji, a nařídí odlet k Partocovu Hradu.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál