Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 919
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 919
Název:Souboj s robotem
(Duell mit dem Roboter)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Laire a Zdrojoznalec - dva rivalové v boji
Hlavní postavy románu:

Laire - robot jedná nelogicky

Pankha-Skrin - Laireho zdánlivý protivník

Verna Theran - robotoložka, která se zajímá o Laireho

Perry Rhodan a Atlan - Terranec a Arkonidan nechtějí z BÁZE udělat bojiště

Zatímco se BÁZE nachází na cestě k Hradu Mocného Partoca, vyostří se konflikt mezi Lairem a Pankha-Skrinem. Mladá robotoložka Verna Theran, ctitelka Galto Quohlfahrta, je rozhodnuta, rozluštit tajemné chování Laireho.

Protože chce své zbylé, pravé oko, ochránit před ukradením Pankha-Skrinem, nechá si robot kosmokratů v palubní huti vyrobit sedmdesáti dvěma otvory vybavenou krytku z Ynkelonium-terkonitové slitiny. Exploze pozitronicky jištěné tavící pece, kterou chtěl také chránit před Loowerem, lehce zraní Vernu Theran. Vědkyně vyzve Pankha-Skrina k rozhovoru, ten ale tvrdí, že chtěl jen zamezit, aby si Laire vyrobil potřebnou slitinu. O nějakou dobu později se Verna Theran při pátrání po zmizelém Lairovi dostane do pasti s jedovatým plynem, kterou robot nachystal pro Zdrojoznalce. Je ale objevena včas, dříve než smrtící nervový plyn začne účinkovat.

Před velením BÁZE se oba rivalové svůj duel pokoušejí skrývat, zatímco vzájemné atentáty vydávají za nehody. Verna Theran nakonec objeví, že se boj přesunul do jedné se šestnácti velkých bojových lodí třídy THÉBY, jehož posádky byla vyřazena nervovým plynem. Informuje proto Perryho Rhodana. Protože byli odhaleni, ukončí oba aktéři okamžitě svůj souboj.

Aby vzrůstající nebezpečí pro BÁZI a její posádku odstranil, vyšle Perry Rhodan expedici k planetě Terzowhiele v poblíž ležícím systému Kohnersdok. V rozhovoru s Lairem a Pankha-skrinem zmíní Gucky údajně nově zjištěné informace o materiálním zdroji a levém oku kosmokratického robota a přiměje tak Loowera a jeho soka k tom, aby se připojili k letu. Rhodan dovolí také Verně Theran účast na expedici.