Perry Rhodan 920 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 920
Název:Ostrov zkázy
(Insel der Vernichtung)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Laire a Zdrojoznalec - na světě smrtícího boha
Hlavní postavy románu:

Laire a Pankha-Skrin - robot a Loower přesunou svůj souboj na cizí svět

Perry Rhodan - Terranec přiletí ke světu Gerberonů

Verna Theran - robotoložka z BÁZE

Velký Gurxa - domorodec z Terzowhiele

Na vodním světě Terzowhiele vysadí lehký křižník Laireho a Pankha-Skrina poblíž velké skupiny prastarých umělých ostrovů, která je předusunuta malému kontinentu. Zde Loower a jeho soupeř znovu pokračují v duelu. Zatímco Laire se Pankha-Skrinem cítí být ohrožen, Loower bojuje proti robotovi jen proto, že stojí v cestě plánům jeho národa.

Verna Theran, která boj dvojice pozoruje ze shiftu, se musí vyhnout atomové raketě, kterou Laire odpálil, a narazí přitom na bojovné obyvatele planety. Původně obyvatelé stepi se právě zmocili ocelového ostrova. Jsou humanoidní, mají ale cizorodě vyhlížející obličej. Terranka získá úctu Velkého Gurxe, vůdce cizinců, a vydá se s ním v shiftu přivést zbytek jeho malého národa. Během letu objeví legendární »Ostrov smrtelných«, na kterém se mezitím nachází také Laire. Sto kilometrový ostrov je zcela obklopen skalisky a proto se potomci na Terzowhiele ztroskotaných astronautů na něj nikdy nemohli dostat.

V hale, jejíž obyvatelé se nazývají poslední smrtelní, objeví Laire obrázek, který zobrazuje PLOŠINU Mocných1) a jeho samého. Starý muž vypráví, že v daleké minulosti Mocný Partoc2) přišel na Terzowhiele, národ Gerberonů bohatě obdaroval a předal mu vědomosti a zákony. Měl se zamilovat do Hogh-Fallanyar, dcery mudrce Gussuran-Hogha. Kněží Probouzejícího se slunce byli spojením nesmrtelného boha se smrtelnicí pobouřeni, ale Partoc se své nesmrtelnosti vzdal, aby mohl s Hogh-Fallanyar žít3). Když planetu opustil a už se nikdy nevrátil, oznámili kněží, že Gerberonové upadli v nemilost a že budou potrestáni mocnými bytostmi. S výjimkou jednoho kmene opustili Gerberonové proto svůj svět a jako trest se rozdělili na mnoho planet své galaxie, kterou nazvali Erranternohre. Laire vysvětlí potomkům Gerberonům, že Partoc jim už dávno odpustil a doba strachu je už pryč. Rozhodl se také odvést poslední Gerberony z jejich haly na denní světlo.

Pankha-Skrin, který Vernu Theran v naději následoval, aby objevil svého protivníka, dospěl rovněž na velký ostrov. Laire chce zařízení Prageberonů použít pro zničení Zdrojoznalce, ale protože řasami zalepená oční krytka zmenšuje jeho viditelnost, pozná příliš pozdě, že objevení se robota a cizinců na »Ostrově smrtelných« spustilo bezpečnostní systém, který zahájil zkázu umělých ostrovů. Přesto chce Pankha-Skrina stále ještě zabít. Sice se mu podaří vyčistit si oční krytku, ale krátce na to se ocitne v jedné z ostrovních pastí, kde ho objeví Pankha-Skrin. Loower je zpočátku rozhodnut, nechat tu svého nebezpečného protivníka bez pomoci, nakonec ho ale však osvobodí, protože jen s pomocí robotových schopností může opustit potápějící se ostrov. Ačkoliv rivalita kolem levého oka Laireho zůstane zachována, rozhodnou se robot a Zdrojoznalec ukončit boj, a Laire dostane Pankha-Skrina do bezpečí.

S lehkým křižníkem, které Verna Theran zavolala na pomoc, aby Gurxaovy lidi zachránila z ohrožené oblasti, se robot kosmokratů, Loower a robotoložka vrací zpět na BÁZI4).

Aktuální data:
22.6.2021
1566 před NGL
2. Tedar 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459387.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!