Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmické stanice > Kosmické hrady
hledat

Obecně

Kosmické hrady byly sídlem Sedmi Mocných.

Každý Mocný obýval vlastní kosmický hrad, přizpůsobený svému individuálnímu charakteru. Proto byl vzhled jednotlivých hradů krajně odlišný, ani dva nebyly stejné.

Sedm Mocných se po svém stvoření probudilo v hradech, kde očekávali na vyslání VÝZVY. Hrady byly ukryty v miniaturizačních polích. Roku 3587 je demontovali UFOnauti.

Hrady

* Ariolcův kosmický hrad: Stanice podobná kolu s celkovým průměrem 2780 metrů. Centrální náboj měl průměr 980 metrů a bylo 3200 metrů vysoký. Dvanáct trubkovitých paprsků spojovalo náboj s pět set metrů širokou obručí. Na spojnicích mezi paprsky kola a obručí byly na spodní i horní straně umístěny půlkulovité kupole o výšce 60 metrů.

* Bardiocův kosmický hrad: Hrad se v podstatě skládal z 1000 metrů dlouhé a 700 metrů široké vejcovité konstrukce, na níž se nacházelo nesčetné množství nevzhledných staveb. Kvůli Bardiocovým intrikám – které v konečném důsledku vedly k tomu, že byl odsouzen a uvězněn svými soukmenovci – byl hrad opuštěn a ponechán úpadku.

* Ganercův kosmický hrad: ?

* Kemoaucův kosmický hrad: Čtyřcípá hvězda z červenozlatého svítícího materiálu (pravděpodobně kovu). Na zaoblené, vyklenuté střední části o průměru 9 kilometrů byly umístěny čtyři 3 kilometry dlouhé zuby.

* Lorvorcův kosmický hrad: Hrad byl z velké části tvořen kvadratickou plošinou o hraně 8,7 kilometru a tloušťce 3,5 kilometru. Obě strany plošiny byly hustě zastavěny obrovskými kovovými budovami. Na každém rohu plošiny se zvedaly věže osmisetmetrové výšky. Lorvorc sám zničil značnou část hradu.

* Murconův kosmický hrad: Murconův hrad byl vybudován na asteroidu o délce 78, šířce 42 a výšce 15 kilometrů.

* Partocův kosmický hrad: Kotoučová, lehce klenutá stanice o průměru 8,75 kilometrů a výšce 1,25 kilometru.

Na všech hradech se nacházely jednotlivé součástky Drugunového konvertoru, kterým bylo možno vyvést hrad z mikrokosmu.