Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > UFOnauti
hledat
Další informace o národu:
Příslušnost:Kosmokraté

UFOnauti jsou pomocný národ kosmokratů.

Jak se zdá, představují svým způsobem technickou pomocnou službu Vysokých mocností. Jakmile jde o to, dopravit Rytířům Hlubiny nebo jiným zmocněncům kosmokratů zboží, zbraně nebo jiný materiál, jsou nasazováni právě UFOnauti. Kromě toho jsou podle všeho kompetentní za demontáž a odvoz nepotřebných zařízení a stanic (byly jimi kupříkladu rozebrány Kosmické hrady, patřící Sedmi Mocným). Nejméně jednou byli využiti jako kurýři (použil je tak Armadan z Harpoonu).

Jak dlouho jsou již UFOnauti ve službě kosmokratů, není známo. Jisté však je, že již před dvěma miliony let působili jménem Vysokých mocností (resp. jejich pomocné organizace), neboť se vynořili ve zprávě Permanocha z Tanxbeechu, který dokumentoval procesy kolem Shjemathu (= „Rudopísek“, tedy jde o jméno Marsu v jazyce Mocných) a Ayindů z arresa).

Na všech setkáních s UFOnauty (i těch známých pouze z vyprávění), je nápadná jedna věc: Vynořují se pouze v podivných párech. Prvním členem páru je trpasličí velitel, druhým je humanoidní umělá bytost, veliteli podřízená. Zda je velitel rovněž uměle vyrobeným tvorem, se prozatím nepodařilo zjistit.

UFOnauti létají se svými válcovitými mateřskými plavidly všude tam, kde jsou zapotřebí. Samotné kosmické koráby tohoto lidu mají podobu obřích disků a vypadají jako UFO, které bylo často viděno na Zemi ve dvacátém století starého letopočtu. Této skutečnosti vděčí UFOnauti za zvláštní jméno jejich lidu.