Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Technologie > Drugunový konvertor
hledat

Drugunový konvertor

Jako Drugunový konvertor se označuje takový přístroj, s jehož pomocí je se možné přemístit ze standardního universa do mikrokosmu a naopak.

Terranci na takový přístroj narazili poprvé v roce 3587, při prvním setkání s technologií kosmokratů. Atlan již dávno předtím znal varganskou verzi této technologie pod jménem Kámen mudrců.

Drugunový konvertor byl umístěn na všech Kosmických hradech Sedmi mocných, přičemž sloužil k jejich umístění v mikrokosmu nebo k transportu.

Kosmické hrady

Drugunový konvertor na každém Kosmickém hradě byl rozdělen až na 20000 jednotlivých součástek. Po skonání Sedmi mocných UFOnauti jednotlivé součástky vyhledali a složili z nich konvertor, aby Hrady z mikrokosmu přesunuli do normálního prostoru, odkud je měli dále odtransportovat ke kosmokratům.

Drugunový konvertor na Hradech byl navigační, řídící mechanismus, který mohl se špičkovou přesností určovat souřadnice v pěti dimenzionálním prostoru. Řídil transport hradu, zatímco byl speciální řídící stanicí připojen k pohonnému ústroj Hradu. Následně byly vypočítány souřadnice průchodu do normálního kontinua a Hrad se vydal k vypočtenému místu. Po této etapě se ověřili prostorové souřadnice a bylo zahájeno finální programování.