Menu
Informace o postavě:
Přezdívka:Loutkář z Derogwanienu, Callibso
Úmrtí:Derogwanien
Výška:1 metr
Národ:Sedm Mocných
Popis:trpaslík s cylindrem

Ganerc byl jedním ze Sedmi Mocných. Byl znám jako Ganerc–Callibso, nebo také Loutkář z Derogwanienu.

Vzhled

Ganerc se výrazně lišil od šesti zbývajících Mocných: byl oproti nim zhruba poloviční. Později vklouzl do trpasličího vzhledu loutkáře Callibsa.

Historie

Jako ostatní Mocní následoval Ganerc zase a zase VÝZVU, aby budoval hvězdné Roje, sloužící k rozšiřování života a inteligence ve vesmíru. Pouze on kdysi opomenul poslechnout volání kosmokratů; o důvodech tohoto činu však nikdy nemluvil. V době Bardiocovy zrady byl Ganerc znepokojen nebezpečím, které hrozilo právě vybudovaného Lokálnímu Roji a nabídl se proto jako strážce tohoto hvězdného útvaru. Jelikož tuto funkci nemohl vykonávat v podobě Mocného, zvolil si vzhled trpaslíka a jméno Callibso. Jako zbraň si vyvolil Oblek zmaru.

Po několika staletích, během nichž dohlížel na Roj, se stal Ganerc obětí intrik svého bratra Bardioca. Zrádce zmanipuloval Roj a ukradl Oblek zmaru. Callibsovi zůstal jen cár oděvu, část výstroje (kterou ukládal do svého cylindru), a jeho kosmická loď SVĚTÉLKO. Bez Obleku zmaru se oloupený nemohl vrátit ke své roli hlídače, nebyl už ani Mocný. Ganerc se v podobě trpaslíka Callibsa vydal pátrat po zcizeném oděvu. Ve stejnou vytvořil Ganerc jako „Loutkář z Derogwanienu“ civilizaci panenek. Během hledání po obleku bylo zničeno Ganercovo původní tělo. Zbylo pouze superego Mocného, které naplnilo životem loutky na Derogwanienu.

Roku 3581 získal Ganerc od Alasky Saedelaera zpět svůj Oblek zmaru. Během cesty časovou studnou z Derogwanienu zanechal Callibso své tělo na místě a putoval jako nehmotný duch. Díky chybě Alasky, který probudil k životu Ganercovu oblíbenou loutku, bylo toto tělo zničeno (loutka ho probodla). Ganerc musel později namísto svého těla použít jednu z loutek. Krátce nato opustil Ganerc Derogwanien, aby se znovu získaným oblekem vyhledal ostatní Mocné, a Alasku odeslal časovou studnou na Zemi.

Naděje Mocného se ani po znovunabytí Obleku zmaru nevyplnily. Spolek bezčasích se již dávno rozpadl. Ganerc následoval pokyny Kemoauca, který ho pověřil, aby vysvobodil ze zajetí uvězněného Bardioca.

Na Parföx–Paru pomohl Ganerc Perrymu Rhodanovi a posádce SOL při probuzení Bardioca. Následoval SOL při pátrání po Bardiocově Spórové lodi PAN-THAU-RA do Algstogermahtu; během cesty na dlouhou dobu zneškodnil BULLOCa, čtvrtou inkarnaci Bardioca.

Později Ganerc na Derogwanienu zničil svůj Oblek zmaru. Díky přitom vzniklé paraenergii se mohl Ganerc–Callibso zcela spojit s civilizací loutek, do nichž již dříve předal velkou část své identity. Postupem času se poté loutky vydávaly k řece, do níž – vedeny vnitřním puzení – vstupovaly a topily se. Se zánikem poslední loutky měl vyhasnout i duch Mocného Ganerca.

Odchod za materiální zdroje

V prvním století NGL zachytil Kemoauc Ganercovo volání o pomoc. Aby „bratrovi“ pomohl, vyslal robota Laireho. Ten na Zemi vyzvedl Alasku Saedelaera a i s ním se vydal na Derogwanien. Civilizace panenek byla ohrožena po tisíciletí vězněnou bytostí jménem Ourel.

Díky Pozemšťanově pomoci bylo nakonec opět sestaveno Ganercovo vědomí, načež se Mocný odebral za materiální zdroje. Ourel byl integrován do civilizace panenek.