Menu
Informace o postavě:
Úmrtí:leden 3587
Výška:2 metry
Národ:Sedm Mocných
Popis:Ušlechtilá tvář, dokonale krásný

Murcon byl jedním ze Sedmi Mocných.

Vzhled

Jeho dva metry vysoké, svalnaté tělo bylo dokonale humanoidní a podle představy lidí naprosto bezchybné a krásné. Mocný měl urozeně působící tvář a černé, až na ramena se vlnící vlasy. Murconovy hluboké černé oči, někdy zářící vnitřním plamenem, se podobaly otvorům do nicoty.

Charakter

Murcon se postupem času stával uzavřenějším a byl velmi introvertní. Nakonec udržoval kontakt pouze s Lorvorcem (s jeho hradem byl ten jeho spojen transmiterovým mostem).

Historie

Protože toužil po společnosti, zachránil Murcon posádku havarované kosmické lodi. Ze zachráněných však přežil pouze kapitán Arqualov. Po vyřízení zakázky pro kosmokraty nalezl Murcon na Arqualovovo naléhání několik členů posádky kosmického plavidla, kterým se podařilo uniknout před havárií. K nim náležela i Irritt, kapitánova družka. Za Murconovými zády se trosečníci, náležející k lidu Zaphoorů, připravovali na obsazení hradu Mocného. Murcon je však tajně vyslechl a unikl díky tomu jejich úderu, provedenému po odsouzení Bardioca.

Mocný se stáhl do hlubin svého hradu. Arqualov, Irritt a jejich nejvěrnější druhové ho pronásledovali, avšak Murcon je zajal, připravil je o těla, a tak je potrestal za jejich věrolomnost. Irritt byla proměněna v monstrum, které mohlo být jako jediné nebezpečné ostatním, v duchy změněným zrádcům. Do této nestvůry vložil Murcon své vlastní ostatky, 1 metr dlouhý a 16 centimetrů široký trubkovitý útvar, a svůj klíč k materiálnímu zdroji. Jeho zbytky zemřely, když se je Pankha – Skrin snažila v Lorvorcově hradu přeměnit v nové tělo pro Mocného.