Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 964
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 964
Název:Záchvěv ducha
(Schwingen des Geistes)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Setkání v systému Drink - spórové lodě přicházejí
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec se zabývá Okem

Reginald Bull - navštěvuje amoniakovou planetu

Baya Gheröl - dívka, která chápe entelechii

Maina, Jan a Herkas - koncepti z Edenu II

Na EDENU II1) cítí koncepti, že oblast, do které umělý svět velkým skokem dorazil, je přesné centrum mocenské oblasti ID.

Vícenásobná konceptka Maina navštíví Skálu ID, čtyřicet metrů vysoký trapezoid se základnou sto krát sto metrů. Povzbuzena zdejšími nápisy a grafity, odejde Maina na návrh koncepta Herkase na náhorní plošinu Tassuan, která je ozařována slunci sousedních zemí Kantrov, Dommerjan, Ikarien a Veron a proto se jí také říká »Země čtyř stínů«. Na cestě potká v zemi Oskun Fothuse, který chce její vědomí připojit ke svému, a proto jí vyzve k souboji. Maina to odmítne a nakonec dorazí k Harkasovi. Ten mezitím z rozhodnutí koncepta Ernsta Ellerta / Gorstyho Ashdona2) vytvořil nové náboženství a vyzývá koncepty, aby opustili EDEN II a pomohli ID.

Maina unikne konceptu Dommerjanovi, který obývá tělo desetiletého chlapce a věří, že se všichni koncepti musí spojit, a dorazí do Ikarienu, jehož obyvatelé létají s pomocí umělých křídel s využitím gravitačního kolísání. Když se dostane do nebezpečí, je zachráněna Ikarierem Soomasenem. Protože ale není připravena zúčastnit se s ním plachtění vědomí, při kterém se dva koncepti přibližují ke slunci, než jeden začne hořet a jeho duši pak přijme ten druhý, musí Maina Soomasenův ostrůvek opustit. Vydá se na konferenci konceptů v oblasti Askosan.

Ve 43 milionů světelných let od Mléčné dráhy vzdálené galaxii Erranternohre se Perry Rhodan mezitím na palubě BÁZE3) v přítomnosti Bayi Gherölové a Atlana snaží pomocí experimentování s Okem objevit materiální zdroj, který se ale na souřadnicích udaných Pankha-Skrinem nenachází. Rhodan má sice opakovaně pocit, že se hroutí do bezedné, pohybující se propasti, kterou v něm vidí, pokus ale vždy zůstane neúspěšný. Payne Hamillerův asistent Tobias Doofy vysloví absurdní tezi, že se materiální zdroj nejspíš skrývá v samém Lairově oku, nikdo ho ale neposlouchá.

Zdrojoznalec a Loowerové se mezitím stáhnou do pozadí a vyhýbají se jakéhokoliv kontaktu s Terranci. Současně jsou s výjimkou Irminy Kotčistovové, Rase Čubaje, Fellmera Lloyda a Gucky všichni mutanti, především ale PEZ-blok obývající staromutanti, napadeni zvláštní melancholií, kvůli sílícímu parapsychickému tlaku.

Ve stejné době přistane korveta K-B-112 MEGALIS pod velením Hanka Defoelda na sedmé planetě systému Drink, na amonioko-metanovém obru Ammon. Mladá bioložka Sheila Winter tam objeví kolektivní inteligenci skládající se z krátkodobě žijících amoniakových krystalů. V centru krystalů je pozorován plod. Reginald Bull a Tobias Doofy odlétají se space-jetem na Ammon. V MEGALIS si Bull nechá od fantomového kresliče Geralda Anstoma s pomocí počítače nasimulovat vývoj plodu. Když pokud ukáže obraz dva metry velkého, svalnatého, mužského humanoida, vysloví Reginald Bull podezření, že se tu má znovu narodit Mocný Kemoauc. Shift, se kterým Sheila Winter odlétla k plodu, zmizí bezestopy. Bioložka s pilot shiftu Panatheik jsou krátce na to nalezeni silně podchlazení ve svých skafandrech.

Náhle se za dráhou jedenáct a poslední planety systému Drink materializuje šest kulovitých spórových lodí. Perfektně chráněni proti jakémukoliv zaměřování vletí GOR-VAUR Mocného Ganerca, HORDUN-FARBAN Mocného Kemoauca, BOLTER-THAN Mocného Ariolca, NOGEN-ZAND Mocného Murcona, ABET-DHEN-MAR Mocného Partoca a WASTEN-GALT Mocného Lorvorca do systému Drink.