Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1099
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1099
Název:Kolektiv Porleyterů
(Das Kollektiv der Porleyter)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 426 NGL = 4013
Jejich aura ohrožuje Terranii - jejich zoufalství je bez hranic
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan se snaží zabránit katastrofě

Sühe Baator - syn šamana

Lafsater-Koro-Soth - mluvčí Porleyterů změní své myšlení

Qumran-Fayed-Pogh - Korův protihráč

Wikora-Nono-Ors - Porleyter na Korově straně

Perry Rhodan - vlastník Prstenu kosmokratů zasahuje

Kolektivní aura přistane v Karakoto, vnějším okrsku Terranie, a vytvoří 20 metrů vysokou a 80 metrů širokou kopuli, v jejímž okolí shoří vegetace. Kvůli událostem v systému Vega1) hluboce otřeseni, jsou Porleyterové zcela zoufalí. Většina se připojila k Qumran-Fayed-Poghovi, který v kolektivní existenci vidí jediné východisko z dilematu, do kterého se jeho národa dostal kvůli pýše a zaslepení. Návrh Lafsater-Koro-Sotha se oběma Rytířům Hlubiny podřídit a tak znovu získat u kosmokratů pochopení, zaujme naproti tomu jen málo přívrženců. Přesto je Lafsater-Koro-Soth, který je přesvědčen o tom, že Porleyterové mají povinnost dále existovat, kdo díky přistání kolektivní aury v Terranii znemožní provedení plánu Qumran-Fayed-Pogha, protože exploze při přistání si vyžádaly bezpočet obětí na životech a tím to vedlo k porušení svatého zákona Porleyterů, který hlásá nepoškozovat nebo dokonce neničit žádný inteligentní život.

Když Atlan, který okolí aury hlídá, se k Porleyterům přiblíží, předá mu Lafsater-Koro-Soth volání o moc, ale Qumran-Fayed-Pogh a jeho nohsledi omráčí Arkonidana mentálním úderem. Také Gucky je přitom psionicky zraněn.

O něco později se Süha Baator, syn mongolského šamana a potomka velkého Khagana Törúboloda, vydá ke kolektivní auře, aby zoufalým Porleyterům pomohl při dokončení jejich oduševnění. Jeho nadpřirozené schopnosti posílí Porleytery, kteří chtějí uniknout strachu ze sebezničení, a psionický boj uvnitř aury nabude na síle. Karakoto je vyklizeno. Když chce Atlan zneškodnit Baator, otevře Lafsater-Koro-Soth auru, aby Arkonidana vpustil do vnitř. Uvolněná psionická energie zabije Mongola. Qumran-Fayed-Pogh uzavře ale kolektivní auru dříve, než Atlan může Lafsater-Koro-Sothovi přispěchat na pomoc, a zdá se být nepřemožitelný.

Zrovna v tuto chvíli se objeví Perry Rhodan, který se na Atlanovo přání zatím držel v pozadí, a předstoupí před Porleytery s Prstenem kosmokratů. Porleyterové uznají Rytíře Hlubiny za zmocněnce kosmokratů a vzdají se plánu na sebevraždu2). Vypnou své Kardecové štíty, které se kvůli s tím spojenému konci jejich robotických vědomí stanou bezcennými. Rhodan doporučí, aby se Porleyterové, kteří poznali, že jejich role v kosmické historii už skončila, stáhli zpět do Nového Moragan-Pordhu3).

O několik dní později se ohlásí PREZIDENT přes vytvořená hyperrelé a hlásí objevení nepředstavitelného množství kosmických lodí4).