Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1120
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1120
Název:Obchody se smrtí
(Geschäfte mit dem Tod)
Autor:William Voltz
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 426 NGL = 4013
Plán Armadokováře - Rhodan se má stát jeho loutkou
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec obchoduje

Gucky a Alaska Saedelaere - pronásledují bílého havrana

Verkutzon - Armadokovář

Nchur - vědec Gutzellakorů

Phobe Sam - vydavatel KURÝRU BÁZE

Když se BÁZE přiblíží k bílému havranovi, jehož plachta je ohnutá, částečně roztrhaná a pokryta tmavými skvrnami, nabídne Perry Rhodan prsten kosmokratů1) a Laireho oko výměnou za dodání Armadoplamenů. Armadomontér bílého havrana, který zjistí, že oko není funkční, nabídne ale jen jeden Armadoplamen a požaduje zároveň vzorek Rhodanovi tkáně. Proti názoru Taureca Terranec souhlasí a předá artefakty kosmokratů a vzorek tkáně. Gucky a Alaska Saedelaere, který trpí záchvaty horečky a bolestí břicha3), se skryjí v plachtě bílého havrana. Připojí se k nim Phobe Sam, vydavatel KURÝRU BÁZE, a jeho robot zpravodaj Schmackofatz.

Skrvnitý bílý havran, který 17. srpna 426 NGL zmizí v lineárním prostoru, jedná ale z pověření Armadokováře Verkutzona, který se společně s mnoha malými Gutzellakory s bledou kůží, kteří kdysi disponovali vlastní Armadojednotkou, zdržuje ve spací bóji4) GRUNDAMOAR. Neúspěšně se Gucky pokusí ukrást Verkutzonovi zpět přístroje kosmokratů, které Armadokovář zřejmě nezná, a Rhodanův vzorek tkáně. Vrekutzon, kterému jde jen o Rhodanovu tkáň, Prsten kosmokratů a Laireho oko bez povšimnutí zničí. Poté co skvrnitý bílý havran marně čeká na to, že mu Armadokovář uvede plachtu do pořádku, transportuje nakonec myšoba a jeho společníky na BÁZI5).

Mezitím se dozví Rhodan od bílých havranů, že skrvnitý byl zrádcem a že Armadokovář chce ze vzorku tkáně v Synchrodromu vytvořit synchronit, bezduchou kopii s omezeným intelektem, s jehož pomocí se dá ovlivňovat originální tvor. O něco později je zpozorováno, že bílí havrani ženou skrvnitého do slunce. V okamžiku jeho zániku zachytí Fellmer Lloyd mentální zajásání. Protože hrozí, že se kvůli Synchroniti stane loutkou Armadokováře, odmítnou bílí havrani dát Rhodanovi Armadoplamen. Zatímco mu ale dají souřadnice planety, na které si Armadokováři v této době opatřují suroviny, umožní Terrancům zůstat Stříbrným na stopě6).