Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1123
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1123
Název:Líheň Synchronití
(Brutstätte der Synchroniten)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 426 NGL = 4013
Jsou bez duše - vznikají v Synchrodromu
Hlavní postavy románu:

Verkutzon - pán Synchrodromu MURKCHAVOR

Schovkrodon - Armadokovář navštěvuje svého kolegu

Dam Krasseur - genový inženýr

Perry Rhodan - Terranec cítí Synchronit

Vulamba - velitel Armadojednotky Sreaker

Curovar - Vulambaův zbrojmistr

Sreaker Vulambar, velitel Armadojednotky 3773, se dozví, jeho srdce vyměněné za umělý orgán bylo zrádným lékařem Docem Lankarem předáno Armadokováři, který z něj chce vypěstovat Synchronit. 1.5 metrů vysocí bojovní Sreakerové mají čtyři ruce s osmi prsty a dvěma palci. Jejich tělo je doplněno nesčetnými náhradními díly. Se sedmi dalšími válečníky se Vulambar skryje v ukořistěném Armadomontérovi Stříbrných a dorazí tak na Synchrodrom MURKCHAVOR. Stanice Armadokováře se sestává z kruhovité platformy o průměru 1200 metrů, v jejíž středu se vznáší transparentní kopule o průměru 400 metrů. Prstenec slouží jako přistávací plocha pro kosmické lodě. Na spodní straně platformy se nachází 400 metrové zesílení tvořené válcem o délce tří set metrů a průměru dvou set metrů. 1430 genových inženýrů, které Armadokovář nazývá Loudalové, se stará pod vedením Verkutzona1) o 327 Synchronití významných osobností Nekonečné Armady. Loudalové mají 1.5 metru dlouhé, měkké, šestinohé červovité tělo, jehož přední, nahoru nahnutý konec nese kulatou hlavu se čtyřmi stejnoměrně rozmístěnýma zelenýma očima. Obě tenké ruce mají osm prstů. Zvláštní problémy dělá genovým inženýrům vysoké stáří buněk Perryho Rhodana, což způsobuje rapidní stárnutí Terrancovi Synchronitě. Překvapivě zjistí Verkutzon při experimentu, že haploidní Nashtar, velitel Armadojednotky 103, získal kontrolu nad svou Synchronití. Armadokovář spustí smrtící impuzl a zničí se Synchronití také haploida samého.

Společně s Vulambraovými válečníky dorazí na Synchrodrom MURKCHAVOR také Schovkrodon2) s vzorkem tkáně Ronalda Tekenera3) a požaduje rychlé vytvoření Synchroniti.

Sreakerové se zapletou do bojů s Armadomontéry a vyvolají v Synchrodromu neklid. Verkutzon Vulambara nakonec přemůže pomocí Synchronitě. Loudal Dam-Krasseur, který si po setkání s Vulambram uvědomil nedůstojnost svého konání a chce svůj národ postavit do opozice proti Armadokovářům, odstraní Sreakerovu Synchronit a vězně osvobodí. Nic netušící Vulambar ale Loudala zabije, protože v něm vidí jednoho z hrobařů Nekonečné Armady. Nakonec Sreaker objeví a zničí Synchronitě Doca Lankara. Verkutzon zabije Vulambarovy válečníky, nechá ale velitele naoko uniknout. Když se vzdálí z MURKCHAVORU, ukáže mu Armadokovář Synchronit jeho designovaného nástupce a zničí Sreakerovu loď.

Mezitím naváže Rhodan, který se s Gesil zdržuje na BÁZI-JEDNA, kontakt se svou stárnoucí Synchronití. Jejíma očima spatří stařičkou Synchronit Ronalda Tekenera, aniž by ale poznal jeho tvář. Hamillerově trubici se podaří z údajů ukořistěných od Warckewna zjistit souřadnice Synchrodromu a leteckou trasu jednoho z Armadovoru.