Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1124
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1124
Název:Armadovor
(Das Armadafloß)
Autor:Thomas Ziegler
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 426 NGL = 4013
Lidé a mimozemšťané - v moci voraře
Hlavní postavy románu:

Crduun - Armadovorař

Herold - vorařův společník

Enklich Fain, Dameniszer a Ankbhor-Vul - Pozemšťan a dva mimozemšťané v moci voraře

Bastler - potřeštěný robot

Perry Rhodan - Terranec připravuje dvě nové operace

Na Armadovoru STOWMEXE je vorař Crduun v konfliktu se svými třemi syny. Vor se sestává z řady čtyř 2500 metrů dlouhých a 1500 metrů širokých segmentů, které se skládají z tyčí vzácných surovin. Hlavu o ocas voru tvoří podkovovitě zakřivené Goon-bloky. Malý, insektoidní Hyrkt Crduunu, má tvrdý, bílý tělesný pancíř, dva páry nohou a hlavu se zrakovým orgánem a výraznými kusadly. Pro zábavu si vorař Ankbhor-Vul na vor přivezl nemotorného barbara s fasetovýma očima, a Nirr Dameniszera, který svůj svět opustil s interplanetární kosmickou lodí, kdy Armadokováři těžili sousední planety s robotickým křižníkem1). Bývalý Troskojezdec2) Enklin Fain, kterého Crduun po propadnutí skrze TRIICLE-9 vzal na palubu, přemluvil dva další syny vystoupit proti voraři a získal si podporu Bastlera, nepravidelně pracujícího robota. Protože si synové přisvojili trajekty, je Crduun donucen přemisťovat se po STOWMEXE pěšky. Když se přitom dostane pod hypnotickou kontrolu voroparazita, zeleně fluoreskující, kulovité bytosti, která mezi tyčemi vytváří síť, zachrání ho Herold, Hyrkt. Herold zabije parazita a ztratí přitom sám život.

V průběhu bojů synů proti voraři otřesou vorem výbuchy. Ankbhor-Vul a Dameniszer zemřou. Když hledá možnost přístupu k počítači Armadovoru, s jehož pomocí by se chtěl spojit s Rhodanem je zabit také Fain a zároveň spuštěna sebedestrukce voru. Jako jediný přeživší začíná Crduun znovu sestavovat svůj vor3).

Mezitím se Rhodan na BÁZI-JEDNA rozhodne zaútočit na Synchrodrom společně s Taurecem, Gesil a Cliftonem Callamonem s pomocí pěti velkobojových lodí třídy THÉBY, dvaceti lehkých křižníků a dvaceti korvet a zničit ho. Jen Salik má mezitím s Rasem Čubajem a Guckym v křižníku SEDAR přiletět k Armadovoru, a s akčním týmem se zúčastnit jeho letu k Armadokovárně3).