Perry Rhodan 1125 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1125
Název:Akční komando Synchrodrom
(Einsatzkommando Synchrodrom)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 426 NGL = 4013
Cesta k líhni klonů - Terranci útočí
Hlavní postavy románu:

Verkutzon a Schovkrodon - dva Armadokováři na stopě nesmrtelnosti

Perry Rhodan - Pozemšťan vede útok proti Synchrodromu MURKCHAVOR

Track Alliance a Julio Vasca - šéfové dvou akčních komand z THUNDERWORDU

Ter-Konnate - Pětinohý revoltuje

S THUNDERWORDEM, lodí třídy THÉBY, dvaceti lehkými křižníky a dvaceti korvetami přilétá Perry Rhodan k Synchrodromu MURKCHAVOR. Současně předstírá loď třídy THÉBY ORGON pod velením Cliftona Callamona havárii a odláká tak strážní flotilu Synchrodromu. Křižníky a korvety zaútočí na ochranný štít MURKCHAVORU a vytvoří strukturální trhliny, kterými se do stanice dostanou dva space-jety.

V Synchrodromu1) poznal mezitím Armadokovář, že originální buňky Rhodana a Ronalda Tekenera jsou nesmrtelné. Zatímco chce Verkutzon nesmrtelnost získat také pro ostatní syny Ordobana, usiluje Schovkrodon o věčný život jen pro sebe. Loudalové se postaví proti Armadokováři, protože Schovkrodon jednoho z nich zabije, a spojí se s Terranci, kteří vniknou do Synchrodromu. Verkutzon se pokusí odvést do bezpečí jeden vzorek Tekenerových buněk, je ale zraněn a musí se poškozeným člunem uprchnout z MURKCHAVORU. Nádržka se vzácnými buňkami je přitom ztracena.

Terranci zničí Rhodanovy a Tekenerovy Synchronitě. Také Schovkrodon je nakonec přinucen Synchrodrom opustit. Jeho Goon-blok odlétá směrem ke čtyřem pohromadě stojícím sluncím2).

Aktuální data:
18.5.2022
1565 před NGL
24. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459717.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál