Perry Rhodan 1130 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1130
Název:Povstání ve Čtyřsluneční říši
(Aufstand im Vier-Sonnen-Reich)
Autor:Thomas Ziegler
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 426 NGL = 4013
Seth-Apophis mlčí - a Armadokovář využije šanci
Hlavní postavy románu:

Duurn Harbelon - konzultant letů do vesmíru u Sooldocků

Zwatlo - Harbelonův pomocník, android

Schovkrodon - Armadokovář uteče do Říše čtyř sluncí

Perry Rhodan - Schovkrodonův pronásledovatel

Carzel Boon, Woorn Sprinklon a Teeber Lavareste - kosmomistři Sooldocků

Schovkrodon, který u sebe má vzorky tkání Perryho Rhodana a Ronalda Tekenera, dorazí se svým Armadotahačem1) ke Vruggu, který jako sedmá planeta obíhá kolem rudé obří hvězdy Kurbosch a bílého trpaslíka Hgnuma. Tam a na jiných planetách Říše čtyř sluncí Sooldocků, ke které patří také žluté slunce Aazot a oranžové slunce Guduulfag a celkem 27 světů, probíhá po přerušení kontaktů s jako božstvo a přátelskou mentorkou ctěnou superinteligencí Seth-Apophis2) občanská válka. Theokrati, kteří jako jediní obhajují službu pro Seth-Apophis, bojují proti vládním Sooldockům, takzvaným Pečovatelům, které činí odpovědnými za mlčení superinteligence. Sooldockové jsou 2.5 metru vysocí ptačí bytosti. Jejich tělo, hlava, stehna a paže jsou pokryté krátkými pery, jejichž barvy se liší u jednotlivých individuí. Lýtka a předloktí se skládají z rohovitých spirál, které končí dlaněmi nebo nohami se třemi prsty. Tvář představuje velký, žlutý, rosolovitý multismyslový orgán, který je rozdělen zrohovatělými tyčinkami do kříže. Pod tímto orgánem se nachází elastická řečová membrána, zatímco na jeho obou stranách se nachází vertikálně posazená vrásčitá ústa. Na útěku před Theokraty pronikne konzultant letů do vesmíru Duurn Harbelon se svým poradcem Zwatlem do nouzové zóny, jednoho tlumícím štítem odstíněného, radioaktivně, bakteriologicky a chemicky zamořeného areálu, které připomínají památník na Stálehrozící válku, ve které se soupeřící skupiny Sooldocků před objevením Seth-Apophis málem vzájemně vyhladily. Poradci neboli Bernonové jsou 2.5 metru dlouzí, hadovití android s beztvarýma, hnědými hlavami a žlutavým ocasem. Ženští Sooldockové dostávají jako poradce Cheercye, rudě zbarvené želvy s ještěrkovými hlavami.

Schovkrodon, který odposlouchával komunikaci Sooldocků, se vydává za posla Seth-Apophis a ukončí přistáním na Vruggu občanskou válku. Ozářený, rakovinou napadený a nebezpečnými viry infikovaný je Harbelon na poslední chvíli zachráněn z nouzové zóny.

Starý kosmomistr Carzel Boon, který na Schovkrodonovy údaje pohlíží se skepsí, se mezitím připravuje se svým kolegou Teeberem Lavarestem odletět s kluzákem JUURIG na Marrschen. Na druhé planetě Guduulfagu, Místě zatracených, konečné stanici všech chybně zkonstruovaných poradců, má být zrekonstruován maják Arratur, který je nazýván také Velký smysl. THUNDERWORD, který následuje Schovkrodonův Armadotahač, přistane rovněž na Vruggu. Rhodan a jeho průvodci jsou zpočátku Sooldocky přijati přátelsky, pak jsou ale na rozkaz Armadokováře zatčeni jako nepřátelé Seth-Apophis.

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál