Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmologie > TRIICLE-9
hledat

Kosmonukleotid TRIICLE-9 byl také znám pod jménem Frostrubin. Tento název byl použit v souvislosti s První ultimativní otázkou. Po zakotvení Porleyty se mu říkalo Rotující nicota.

TRIICLE – 9 je kosmonukleotid kosmogenu TRIICLE a tím složkou Morálního kódu Multiverza. Jeho původní stanoviště bylo ve vzdálenosti 2 800 000 světelných let od velké galaxie Behaynien, kde byl ponořen v Hlubině a zakotven u Hory stvoření.

V obří galaxii Behaynien, vzdálené 219 200 000 SL od Mléčné dráhy, byl domov národa Saddreykarenů. Ti v letech 12 384 až 12 484 malkuta vybudovali velkosluneční monument Loolandre a transferovali do něho vědomí svého hrdiny Ordobana. V roce 20 188 malkuta vyhledal Ordobana v Loolandre kosmokrat Tyric a pověřil ho střežením TRIICLE – 9.

Roku 37 003 malkuta (přibližně 100 777 133 před Kr.) kosmonukleotid zcela nečekaně zmizel. Tato událost kosmického významu odpovídá podle všech důkazů počátku serafskému letopočet ESTARTU v Segafrendu.

Ordoban se s Loolandre a strážní flotilou TRIICLE – 9 vydal na cestu, aby kosmonukleotid vypátral. Po více než 100 milionech let se loďstvo rozrostlo na téměř miliardu lodí a bylo pojmenováno Nekonečná armada, což představuje jiný název po Morální kód.

Nepřítomnost kosmonukleotidu vedla k rozpadu přírodních zákonů a ke vzniku negasféry. ARCHA V'Aupertirů se před 80 miliony let vypravila tuto negasféru vyzkoumat. Uvnitř se posádka ARCHY vyvinula v duševní kolektiv V'Aupertir. Za pomoci negasféry se poté z této entity stal Pán elementůchaotarcha.

Kosmokraté mezitím pověřili 150 000 Časoprostorových inženýrů, aby za kosmonukleotid vyrobili náhradu.